Lech Poznań - Wisła Płock. Mistrz Polski pokonany! Wisła wygrywa w Poznaniu!

Robert Woźniak
W meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock mierzyła się na wyjeździe z mistrzem Polski - Lechem Poznań. Nafciarze wygrali 3:1 (1:0) po bramkach Kristiana Vallo, Rafała Wolskiego i Marko Kolara i cały czas zostają na pierwszym miejscu w tabeli.

Lech Poznań 1:3 Wisła Płock

Michał Skóraś 69' - Kristián Vallo 45', Rafał Wolski 50', Marko Kolar 89'

Skład Lecha: 35. Filip Bednarek - 44. Alan Czerwiński (73' 2. Joel Pereira), 25. Filip Dagerstål, 20. Maksymilian Pingot (73' 3. Barry Douglas), 5. Pedro Rebocho - 11. Filip Marchwiński (57' 23. Kristoffer Velde), 6. Jesper Karlström (57' 30. Nika Kwekweskiri), 7. Afonso Sousa (57' 22. Radosław Murawski), 24. João Amaral, 21. Michał Skóraś - 9. Mikael Ishak.

Skład Wisły: 69. Bartłomiej Gradecki - 89. Aleksander Pawlak, 2. Damian Michalski, 3. Steve Kapuadi, 77. Piotr Tomasik - 15. Kristián Vallo (66' 9. Dawid Kocyła), 14. Mateusz Szwoch (14' 23. Filip Lesniak), 8. Dominik Furman, 10. Rafał Wolski (66' 6. Damian Rasak), 11. Davo (78' 19. Martin Šulek) - 20. Łukasz Sekulski (78' 24. Marko Kolar).

Żółte kartki: Karlström, Kwekweskiri - Wolski, Furman, Tomasik.
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Frekwencja: 14 131.

W pierwszym kwadransie gry Nafciarze byli stroną dominującą i prowadzili grę, ale wówczas kontuzji po faulu nabawił się Mateusz Szwoch i musiał opuścić boisko. Od tego momentu znacząco zmienił się obraz gry i to Kolejorz zaczął atakować i przeważać, ale nie potrafił doprowadzić do stuprocentowej okazji. Gdy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się remisem, w ostatniej minucie gola po przepięknym podaniu Wolskiego zdobył Vallo. W drugą połowę weszliśmy pozytywnie naładowani. Wydawało się, że Wolski nie jest w stanie powtórzyć tak pięknego zagrania, a zrobił coś jeszcze lepszego i zdobył przepiękną bramkę z woleja, podwyższając wynik na 2:0. Lech próbował atakować, prowadził grę, ale był bezradny. Być może byłoby tak już do końca, ale prezent rywalom podarował Lesniak i bramke kontaktował zdobył Skóraś. Wówczas zwiększyła się jeszcze bardziej przewaga gospodarzy, a my broniliśmy praktycznie całym składem w swoim polu karnym. Rywale mieli swoje okazje, nawet doskonałe i stuprocentowe, ale czujny i dobrze dysponowany był Gradecki. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i gola po ładnej akcji zdobył Marko Kolar, ustalając wynik meczu na 3:1. Wisła pozostaje na czele po trzech kolejkach, mając na rozkładzie już dwóch tegorocznych pucharowiczów, w tym mistrza kraju!

19:22

KONIEC!

WYGRYWAMY 3:1! Wisła cały czas liderem!

19:21

90+2' Strzał Lecha

Piłka z prawej strony zagrana płasko na piąty metr, a tam odbiła się od naszego obrońcy i poleciało w światło bramki, ale dobrze ustawiony był Gradecki i złapał ją w rękawice.

19:20

90+1'

Trzy minuty dolicza arbiter.

19:20

90+1'

Wolny dla Wisły. Kilka podań i wycofanie do Furmana, który uderza sprzed szesnastki, ale...piłka ląduje na aucie.

19:18

89' Bramka dla Wisły!

Teraz już chyba jest po meczu! Pawlak doskonale ruchem ciała wywinął zawodnika Lecha i podał do Rasaka. Ten mądrze wycofał do Kolara, a Chorwat podwyższył wynik!

19:16

87'

Momentami bronimy w 11 w polu karnym. To będą trudne minuty dla Nafciarzy.

19:15

86' Strzał Lecha

Velde uderzał z boku pola karnego i kolejna doskonała interwencja Gradeckiego! Robi się coraz goręcej...

19:14

85' Strzał Lecha

Ishak uderzał z powietrza, ale nad poprzeczką!

19:13

84' Szansa dla Lecha!

Gradecki! Velde znalazł się sam na sam przed naszym bramkarzem, ale nasz bramkarz zatrzymał przeciwnika! Ufff!!!

19:12

84'

Lechici całym składem na naszej połowie. Bronimy się dość głęboko.

19:11

82' Żółta kartka dla Wisły

Ukarany Tomasik za faul taktyczny po wcześniejszej stracie.

19:10

81' Strzał Wisły

Próba Sulka sprzed pola karnego zablokowana. Po chwili brzydki faul Skórasia na Michalskim.

19:08

79' Żółta kartka dla Lecha

Kwekweskiri za faul na Rasaku.

19:07

78' Zmiany w Wiśle

Kolar za Sekulskiego i Sulek za Davo.

19:06

77'

Ruszyliśmy z kontrą. Sprzed pola uderzał Rasak, lecz został zablokowany. Po chwili szybki atak gospodarzy zakończony niecelną próbą Amarala.

19:04

75'

Gradecki spokojnie łapie górne dośrodkowanie Amarala.

19:02

73' Zmiany w Lechu

Douglas za Pingota i Joel Pereira za Czerwińskiego.

19:01

72'

Rzut rożny dla Wisły po dośrodkowaniu Tomasika. Chwila oddechu dla naszej obrony.

19:00

71'

Dośrodkowanie z lewej strony łapie na raty Gradecki.

18:59

70' Strzał Lecha

Skóraś spróbował raz jeszcze - tym razem bardzo niecelnie. Złapali wiatr w żagle gospodarze.

18:57

69' Bramka dla Lecha

Bardzo głupia bramka i niepotrzebna. Lesniak zagrywał do środka, ale podał prosto pod nogi Skórasia. Ten przebiegł kilka metrów i uderzył sprzed pola karnego przy słupku. Gospodarze łapią kontakt dzięki naszej pomocy.

18:55

66' Zmiany w Wiśle

Furman z dystansu i tuż obok słupka! Mamy też zmiany w Wiśle - Rasak za Wolskiego i Kocyła za Vallo.

18:54

65'

Mogło być groźnie! Furman wypuścił prostopadle Sekulskiego, a nasz napastnik zamiast uderzać próbował podać. Obrońcy w ostatniej chwili wybili piłkę.

18:53

64'

Teraz Nafciarze klepią piłkę. Gra toczy się w środkowej strefie.

18:50

61' Strzał Lecha

Po rożnym uderzał Czerwiński, ale piłka nie mogła sprawić problemów Gradeckiemu.

18:49

60'

Chwila spokoju na boisku. Lech próbuje rozgrywać piłkę. Udało się im wywalczyć rzut rożny.

18:48

58' Strzał Wisły

Pawlak dośrodkował z prawej strony na piąty metr, a tam Davo uprzedził obrońcę i trącił piłkę butem, ale nie trafił w światło bramki.

18:46

57' Zmiany w Lechu

Velde, Kwekweskiri i Murawski za Marchwińskiego, Sousę i Karlstroma.

18:45

55' Poprzeczka

Furman stracił piłkę i z dystansu uderzał Joao Amaral. Poprzeczka! Mieliśmy teraz trochę szczęścia!