Mistrzostwa Polski Juniorów w piłce ręcznej. Orlen Wisła Płock w turnieju finałowym. Święta Wojna w półfinale!

SPR Wisła Płock
Od piątku do niedzieli w Lublinie odbywał się jeden z turnieju ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. W turnieju brała udział Orlen Wisła Płock, a także MKS Pałac Młodzieży Tarnów, KU AZS UMCS Lublin i MTS Kwidzyn. Młodzi Nafciarze wywalczyli awans do turnieju finałowego!

MKS Pałac Młodzieży Tarnów 37:27 (19:9) MTS Kwidzyn

Po piątkowej porażce po rzutach karnych oraz dzięki sobotniemu zwycięstwu przed niedzielnym spotkaniem Nafciarze mieli klarowną sytuację. W spotkaniu z gospodarzami z Lublina zmierzyli się w bezpośrednim spotkaniu o awans. W pierwszym meczu MKS Pałac Młodzieży Tarnów wygrał wysoko z MTS-em Kwidzyn i jasnym się stało, że to oni zajmą pierwsze miejsce w grupie, a płocczanie z lublinianami zmierzą się o drugą lokatę. Byliśmy na lepszej sytuacji, ponieważ awans zapewniała nam nawet porażka po rzutach karnych. W spotkanie nieco lepiej weszli gospodarze, który prowadzili po pięciu minutach 5:3, ale następny fragment należał do Wisły, która zdobyła cztery bramki z rzędu i wyszła na prowadzenie. Nasza przewaga utrzymywała się przez kilka minut, ale po kwadransie gry na tablicy wyników ponownie był remis - 10:10, a po chwili to gospodarze wrócili na prowadzenie. Przez następne minuty wynik cały czas oscylował wokół remisu, a częściej to Wiślacy wychodzili na jednobramkowe prowadzenie, które po chwili było odrabiane przez rywali. Chwilę przed przerwą jednak Nafciarze zdołali odskoczyć na dwie bramki i do szatni schodzili z rezultatem 16:18. Po wznowieniu gry lublinianie trzymali wynik, ale tylko przez chwilę, bo już po pięciu minutach prowadziliśmy 23:18. Utrzymywaliśmy tę przewagę cały czas, chociaż z biegiem czasu zaczęła ona minimalnie topnieć i w 42. minucie tablica wyników wskazywała rezultat 24:27. Różnica ta utrzymywała się przez kolejnych dziesięć minut, aż na osiem przed końcem wyszliśmy ponownie na pięć bramek przewagi - 34:29 - po chwili dorzucając kolejnego gola. Na cztery i pół minuty przed końcem gospodarze doszli nas jednak ponownie na trzy bramki, ale po chwili trafiliśmy na 32:36 i niemalże pewnym już się stało, że awansowaliśmy do Final4. Ostatecznie Orlen Wisła Płock pokonała rywali 39:35.

Tabela

1. MKS Pałac Młodzieży Tarnów - 8 pkt - awans
  2. Orlen Wisła Płock - 7 pkt - awans
  3. KU AZS UMCS Lublin - 2 pkt
  4. MTS Kwidzyn - 1 pkt

Awans do turnieju finałowego

Dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie młodzi Wiślacy zapewnili sobie awans do turnieju finałowego. Ten będzie rozgrywany w systemie Final4, a wezmą w nim udział dwie pierwsze drużyny z obu grup ćwierćfinałowych, to jest:

• MKS Pałac Młodzieży Tarnów
  • Orlen Wisła Płock
  • KS VIVE I Kielce
  • MSPR Siódemka-Huras Legnica

Mecze w półfinale zostaną rozegrane w systemie krzyżowym, co oznacza, że zmierzymy się ze zwycięzcą drugiej grupy, czyli z KS VIVE I Kielce. Nie wiadomo jeszcze, gdzie odbędzie się turniej finałowy. Do środy zainteresowane strony mogą składać wnioski, a następnie związek wybierze gospodarza. Finały zostaną rozegrane w weekend 11-12 marca (piątek-sobota).

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny