MMTS Kwidzyn - Wisła: płocczanie w finale PGNiG Superligi

Wisła Płock wygrała trzecie spotkanie z MMTS Kwidzyn i awansowała do finału fazy play-off PGNiG Superligi. O sukcesie „naficarzy” zdecydowała bardzo dobra druga połowa.

Pierwsze minuty nie ułożyły się dla Wisły zbyt korzystnie. Po pięciu minutach goście przegrywali 1:2, a mogli i powinni wyżej. Dobrze w bramce spisywał się jednak Marcin Wichary. Po raz pierwszy płocczanie objęli prowadzenie w 13. minucie za sprawą Kamila Syprzaka. Rywale jednak się nie poddawali i po chwili znów to oni cieszyli się z prowadzenia, tym razem 8:6. Wtedy podpieczni Krzysztofa Kisiela popisali się serią pięciu bramek zdobytych z rzędu i nieco odskoczyli kwidzynianom. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem „nafciarzy” i nie mogło być mowy o dekoncentracji.

Drugą połowę dobrze rozpoczął… bramkarz MMTS. Sebastian Suchowicz obronił cztery strzały zawodników Wisły i dopiero przy uderzeniu Adama Wiśniewskiego okazał się bezradny. Nerwowo było między 39. a 43. minutą. Sędziowie aż sześciokrotnie wysyłali zawodników na dwuminutowe kary. W pewnym momencie w polu było tylko trzech „nafciarzy”. Tylko dobra postawa „Wichury” sprawiła, że Wisła utrzymała prowadzenie. Gdy płocczanie byli już w komplecie, udało się odskoczyć rywalom na cztery bramki. Jak się później okazało, MMTS nie był już w stanie nawiązać równorzędnej walki. Na pięć minut przed końcem przewaga Wisły wynosiła już dziewięć goli. Koniec końców płocczanie wygrali 30:22 i mogli świętować awans do finału.

MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 22:30 (12:13)
MMTS: K.Szczecina (50% 1/1, 0/1 k), S.Suchowicz (29% 10/37, 2/4 k) - P.Rombel(1), A.Nogowski(2), M.Seroka(1), M.Daszek(5, 3/4k), M.Peret(1), A.Pacześny(1), M.Mroczkowski(2), R.Orzechowski(2), M.Adamuszek(5), A.Łangowski(1), P.Rosiak, T.Klinger(1)
Orlen Wisła: M.Wichary (38% 12/31, 1/3 k), M.Šego (0%, 0/1 k) - M.Góralski, C.Spanne(2), A.Wiśniewski(3), V.Ghionea(2, 1/3k), I.Nikčević(4), K.Syprzak(3, 2/2k), M.Toromanović(4), P.Chrapkowski(1), N.Eklemović(2), M.Kubisztal(7), B.Kavaš(2), A.Twardo, P.Nenadić, F.Ilyés

Upomnienia: A.Nogowski, M.Adamuszek, P.Rosiak - C.Spanne, M.Toromanović
Kary: MMTS 10 min (A.Nogowski 2 min, A.Pacześny 2 min, M.Adamuszek 2 min, P.Rosiak 2 min, M.Peret 2 min ) - Orlen Wisła 12 min (M.Kubisztal 4 min, C.Spanne 2 min, V.Ghionea 2 min, N.Eklemović 2 min, A.Twardo 2 min,)