Orlen Wisła Płock - KPR Legionowo: mecz pod znakiem debiutów [ZDJĘCIA]

Orlen Wisła Płock - KPR Legionowo 33:25
Orlen Wisła Płock - KPR Legionowo 33:25 źródło: Orlen Arena
Mecz Orlen Wisła Płock - KPR Legionowo zakończył się pewnym zwycięstwem wicemistrzów Polski 33:25. Początek meczu nie należał jednak do szczególnie udanych. Cieszyć mogą na pewno pierwsze gole dla "nafciarzy" autorstwa Janko Kevicia i Mateusza Piechowskiego.

Początek Orlen Wisła Płock - KPR Legionowo to dobra postawa "nafciarzy" w ataku i kiepska gra w obronie w wyniku czego po 12. minutach podopieczni Manolo Cadenasa prowadzili tylko 7:6. Wtedy drugi bieg wrzucili Marcin Lijewski i Janko Kević. Po ich trafieniach Wisła odskoczyła rywalom na czery bramki. Debiutujący w roli trenera KPR Legionowo Robert Lis wziął czas, aby uspokoić nieco grę swoich zawodników. Nic to jednak nie dało, ponieważ gospodarze zaczęli dużo uważniej grać w defensywie. Pod koniec faworyci popełnili kilka błędów, co pozwoliło gościom zbliżyć się na trzy gole. Pierwsza połowa meczu Orlen Wisła Płock - KPR Legionowo zakończyła się wynikiem 16:13.

Druga połowa meczu Orlen Wisła Płock - KPR Legionowo rozpoczęła się dość niemrawo. Dopiero około 40. minuty Orlen Wisła "wróciła" do gry, strzeliła trzy gole i prowadziła już 24:16. Trener Lis znów wziął czas, który ponownie nie przyniósł spodziewanych efektów. Gospodarze spokojnie pilnowali wyniku i kontrolowali przebieg meczu. Dużym pozytywem meczu było debiutanckie trafienie Mateusza Piechowskiego. Ostatnie minuty meczu nie przyniosły już większych emocji, a Wisła spokojnie wygrała 33:25.

Orlen Wisła Płock - KPR Legionowo 33:25 (16:13)
Orlen Wisła: A.Morawski (17% 1/6, 0/0 k), M.Wichary (49% 19/39, 0/0 k) - A.Wiśniewski(4), V.Zrnić(7, 1/2k), I.Nikčević(4, 4/4k), M.Toromanović(4), Z.Kwiatkowski(1), J.Kević(3), P.Nenadić(1), B.Kavaš(2), M.Lijewski(4), I.Milas(2), M.Piechowski (1), M.Góralski
KPR Legionowo: S.Zapora (17% 4/27, 1/3 k), T.Rybicki (0% 0/4, 0/1 k), T.Szałkucki (33% 1/2, 0/1 k) - T.Bulej(2), R.Dzieniszewski(2), M.Bałwas(1), B.Wuszter, T.Kasprzak(6), P.Albin(3), M.Prątnicki(1), V.Titov(6), K.Ciok(1), T.Pomiankiewicz(3)
Upomnienia: A.Wiśniewski, Z.Kwiatkowski, I.Milas - R.Dzieniszewski, M.Bałwas, B.Wuszter
Kary: Orlen Wisła 4 min (I.Nikčević 2 min, Z.Kwiatkowski 2 min ) - KPR Legionowo 8 min (T.Bulej 4 min, R.Dzieniszewski 2 min, P.Albin 2 min )