Stal Mielec - Orlen Wisła Płock: niełatwa przeprawa wicemistrzów Polski [ZDJĘCIA]

Mecz Stal Mielec - Orlen Wisła Płock okazał się trudniejszą przeprawą, niż pewnie niektórzy się spodziewali. Wicemistrzowie Polski musieli się nieco namęczyć, by zgarnąć kolejne dwa punkty. Ostatecznie Wisła wygrała 30:28.

Stal Mielec - Orlen Wisła Płock: 20 minut męczarni
Mecz Stal Mielec - Orlen Wisła Płock zdecydowanie nie rozpoczął się po myśli drużyny gości. Po dziesięciu minutach podopieczni Manolo Cadenasa mieli na swoim koncie tylko jednego gola. Wszystko przez świetnie spisującego się bramkarza Stali, Krzysztofa Lipki. Swój "udział" mieli też sami "nafciarze", którzy skuteczność zostawili chyba w szatni. Na całe szczęście swoje obowiązki dobrze wykonywał także drugi z bramkarzy, Marin Šego. Dzięki niemu Wisła cały czas była "w grze" mimo problemów ze zdobywaniem goli. Po kwadransie gry Stal prowadziła dość niespodziewanie 5:4. Ostatnie dziesięć minut to zdecydowanie lepsza gra gości. Wisła wyszła na prowadzenie 10:9, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:12 dla "nafciarzy".

Stal Mielec - Orlen Wisła Płock 28:30

Stal Mielec - Orlen Wisła Płock: popisów bramkarzy ciąg dalszy
W drugiej części meczu nadal pierwsze skrzypce grali bramkarze. Wisła znów raziła nieskutecznością i prostymi błędami. Ale w odróżnieniu do pierwszej połowy, wicemistrzowie Polski utrzymali prowadzenie na poziomie 1-2 goli. Na kwadrans przed końcem "nafciarze" powiększyli przewagę do trzech goli, ale Stal nie zamierzała rezygnować i po chwili znów deptała rywalom po piętach. Losy meczu do samego końca nie były przesądzone. Ostatecznie Wisła zwyciężyła 30:28. Wygrana powinna cieszyć, bo mecz nie układał się zbyt dobrze. Nie sztuką jest wygrywać, gdy wszystko wychodzi.

SPR Stal Mielec - Orlen Wisła Płock 28:30 (12:14)
Stal: Lipka - Kostrzewa 8, Adamuszek 5, Janyst 5, Gliński 4, Chodara 2, Sobut 2, Szpera 2, Dzono, Pribanic.
Kary: 8 minut
Wisła: Sego, Wichary - Lijewski 6, Nikcević 6. Nenadić 5, Syprzak 5, Ghionea 4, Wiśniewski 3, Toromanović 1, Eklemović, Kwiatkowski, Kavas, Milas.
Kary: 14 minut