Orlen Wisła Płock - Pogoń Szczecin: pewne zwycięstwo gospodarzy [ZDJĘCIA]

Mecz Orlen Wisła Płock - Pogoń Szczecin zakończył się pewnym zwycięstwem płocczan źródło: Orlen Arena
Mecz Orlen Wisła Płock - Pogoń Szczecin zakończył się pewnym zwycięstwem wicemistrzów Polski. Płocczanie prowadzili przez niemal cały mecz i spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń. Pewne zwycięstwo gospodarzy powinno dodać im skrzydeł przed dwoma najbliższymi meczami na wyjeździe.

Cały mecz Orlen Wisła Płock - Pogoń Szczecin przebiegał pod dyktando podopiecznych Manolo Cadenasa. Remis na tablicy świetlnej mogliśmy zobaczyć tylko raz. W 4. minucie gola z rzutu karnego na 1:1 strzelił Wojciech Zydroń. Z czasem przewaga "nafciarzy" już tylko rosła. Niemal przez całą pierwszą połowę utrzymywała się na poziomie 5-6 bramek. Duża w tym zasługa Marcina Wicharego. "Wichura" znakomicie spisywał się między słupkami i szybko wyprowadzał kontry, które często kończyły się golami. Przy stanie 7:2 trener Rafał Biały wziął czas, ale to nie zminiło obrazu gry. Goście nadal nie potrafili nawiązać walki z wicemistrzami Polski. W drugim kwadransie pierwszej połowy trener Cadenas pozwolił sobie na rotowanie składem. Był to nieco słabszy okres gry obu drużyn, które nie ustrzegły się prostych błędów. Pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem Orlen Wisły 16:9.

Orlen Wisła Płock - Pogoń Szczecin 33:21

Druga odsłona spotkania Orlen Wisła Płock - Pogoń Szczecin wyglądała bardzo podobnie. Gospodarze szybko powiększyli przewagę do 10 goli (21:11). Chwilę później w Orlen Arenie zrobiło się bardzo głośno. Swoją pierwszą bramkę w PGNiG Superlidze zdobył bowiem Mateusz Góralski. Wisła nie forsowała już tak bardzo tempa i spokojnie pilnowała wyniku. Ostatecznie gospodarze pewnie wygrali 33:21 i mogą spokojnie szykować się do wyjazdowych meczów ze Stalą Mielec i Porto.

Orlen Wisła Płock - Pogoń Szczecin 33:21 (16:9)
Orlen Wisła: M.Šego (50% 4/8, 0/0 k), M.Wichary (53% 18/32, 1/4 k) -A.Wiśniewski(1), V.Ghionea(8, 1/1k), M.Góralski(2), I.Nikčević(3), K.Syprzak(5, 1/1k), M.Toromanović(4), Z.Kwiatkowski, P.Nenadić(5, 1/1k), B.Kavaš, M.Jurkiewicz(2), M.Lijewski(2), N.Eklemović(1), I.Milas
Gaz-System Pogoń: P.Matkowski (16% 4/23, 0/2 k), E.Andreev (0% 0/11, 0/1 k) - J.Wardziński(3, 2/2k), W.Jedziniak(1), W.Zydroń(7, 1/2k), S.Smuniewski, N.Marković, P.Krupa(2), Ł.Gierak(2), M.Bruna, S.Shylovich(2), B.Konitz(4)
Upomnienia: Z.Kwiatkowski, K.Syprzak, M.Lijewski - J.Wardziński, Ł.Gierak, P.Krupa
Kary: Orlen Wisła 4 min (K.Syprzak 2 min, I.Milas 2 min) - Gaz-System Pogoń 6 min (N.Marković 2 min, M.Bruna 2 min, P.Krupa 2 min)