Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Pewne zwycięstwo piłkarzy ręcznych w Szczecinie

Jakub Hajduk / gazsystempogon.pl
Udanie w 2013 rok wkroczyli piłkarze ręczni Wisły. Podopieczni Larsa Walthera pokonali na wyjeździe Gaz-System Pogoń Szczecin 30:24 i rozpoczęli marsz po mistrzostwo. Część zdjęć otrzymaliśmy dzięki uprzejmości oficjalnego serwisu Gaz-System Pogoni Szczecin. Dziękujemy!

Mecz zaczął się dość niemrawo. Obie drużyny nie grzeszyły skutecznością. Szybciej z marazmu obudzili się goście, którzy konsekwentnie zaczęli budować przewagę. Byłoby to niemożliwe bez dobrej postawy Marina Sego. Bramkarz „nafciarzy” popisał się kilkoma dobrymi interwencjami i zatrzymywał ataki gospodarzy. Szczecinianie nie poddawali się i cały czas trzymali się blisko rywali. Nawet jeśli Wiśle udało się odskoczyć na trzy-cztery punkty, to za chwilę przewaga znów topniała do dwóch. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem płocczan 15:12.

Na drugą połowę Wisła wyszła w nieco innym ustawieniu. Na parkiecie pojawili się Valentin Ghionea i Ivan Nikcević. Nieco lepiej zaczęła też funkcjonować płocka obrona, co przełożyło się na powiększenie przewagi. Przez cztery minuty Pogoń nie potrafiła zdobyć gola. Trudności z tym nie mieli z kolei „nafciarze”. Z każdą minutą przewaga rosła goście utrzymywali bezpieczny dystans. Na kwadrans przed końcem Wisła prowadziła już 25:19, co chyba ostatecznie pozbawiło złudzeń zawodników Pogoni. Ostatnie minuty były już w zasadzie formalnością. Płocczanie grali swoje, gospodarze czekali zaś na końcową syrenę. Mecz zakończył się wynikiem 30:24 i lider mógł dopisać sobie kolejne dwa punkty.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Wisła Płock 24:30 (12:15)
Gaz-System Pogoń: T.Stojković, E.Andreev - J.Wardziński, W.Jedziniak(1), W.Zydroń(5, 1k), P.Walczak, N.Marković(4), Z.Kwiatkowski, M.Bruna(7, 3k), Ł.Gierak(1), P.Krupa(1), B.Konitz(1), M.Zaremba(3), Ł.Masiak

Wisła: M.Šego (11/29), M.Wichary (10/16) - C.Spanne(3, 2k), A.Wiśniewski(3), V.Ghionea(2, 1k), I.Nikčević(2, 1k), K.Syprzak(1), M.Toromanović(4), N.Eklemović(1), M.Kubisztal(2), B.Kavaš(1), A.Twardo(2), P.Paczkowski(1), P.Nenadić(8, 4k), F.Ilyés

Upomnienia: W.Jedziniak, P.Walczak, Ł.Gierak - C.Spanne, M.Toromanović, B.Kavaš

Kary: Gaz-System Pogoń 10 min (W.Jedziniak 2 min, W.Zydroń 2 min, Z.Kwiatkowski 2 min, M.Bruna 2 min, M.Zaremba 2 min) - Wisła 8 min (M.Toromanović 4 min, A.Wiśniewski 2 min, M.Kubisztal 2 min)