Pewne zwycięstwo Wisły Płock w Pruszkowie

10.04.2013r. Znicz Pruszków - Wisła Płock 0:3
10.04.2013r. Znicz Pruszków - Wisła Płock 0:3 fot. Adam Litwiniuk
Piłkarze Wisły Płock odnieśli pewne i zasłużone zwycięstwo w wyjazdowym meczu ze Zniczem Pruszków. „Nafciarze” wygrali 3:0 i zajmują obecnie 1. miejsce w tabeli.

W pierwszym terminie mecz nie mógł się odbyć z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. W środę pogoda była już lepsza, ale stan murawy pozostawiał wiele do życzenia.

Pierwsze minuty były dość wyrównane, obie drużyny musiały przyzwyczaić się do nierównego i dziurawego boiska. Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze, ale strzał Michała Zapaśnika obronił Daniel Szczepankiewicz. Odpowiedź Wisły przyszła w 12. minucie i od razu była to odpowiedź skuteczna. Filip Burkhardt znakomicie wypuścił Krzysztofa Janusa, który znalazł się sam na sam z Pawłem Pazdanem, minął go i spokojnie umieścił piłkę w siatce.

Niedługo potem, już w 26. minucie gospodarze stracili jednego zawodnika. Norbert Jędrzejczyk zobaczył czerwoną kartkę za faul na Fabianie Hiszpańskim, który wychodził na sytuację sam na sam z bramkarzem Znicza.
Druga część meczu to ataki gospodarzy, którzy już niewiele mieli do stracenia. „Nafciarze” zaś szukali swoich szans w kontratakach. Kiedy mecz powoli zbliżał się do końca, Wisła złapała drugi oddech i podwyższyła prowadzenie. W 82. minucie gola po indywidualnej akcji zdobył Tomasz Grudzień. Tuż przed końcowym gwizdkiem podopieczni Marcina Kaczmarka popisali się bardzo ładną akcją. Najpierw „z klepki” zagrali Grudzień z Marcinem Krzywickim, potem ten pierwszy podał do wychodzącego Łukasza Sekulskiego, a ten spokojnie umieścił piłkę w bramce.

Znicz Pruszków – Wisła Płock 0:3 (0:1)
0:1 Janus (12.) – asysta Burkhardt
0:2 Grudzień (82.) – bez asysty
0:3 Sekulski (90.) – asysta Grudzień

Znicz: Pazdan – Bochenek (83. Nawrocki), Jędrych, Biedrzycki, Kucharski, Jędrzejczyk, Machalski (65. Banaszewski), Chrabąszcz, Ratkiewicz (80. Zawodziński), Zapaśnik, Paluchowski

Wisła: Szczepankiewicz – Nadolski, Magdoń, Radić, Bojaruniec – Góralski, Sielewski, Hiszpański (75. Grudzień), Janus, Burkhardt (68. Sekulski), Dziedzic (86. Krzywicki)

Żółte kartki: Zawodziński - Góralski, Sielewski
Czerwone kartki: Jędrzejczyk