Cenne zwycięstwo w ekstremalnych warunkach

W meczu toczonym w fatalnych warunkach i na kiepskiej murawie Wisła Płock pokonała Concordię Elbląg 3:0.

Stan boiska nie sprzyjał ładnej i widowiskowej grze. Tym większe brawa należą się „nafciarzom” za trzy gole i zwycięstwo. Przyzwyczaić się do takich warunków nie było łatwo. Kiedy obie drużyny powoli myślały już o przerwie, Wiśle udało się objąć prowadzenie. Paweł Magdoń podał do Bartłomieja Sielewskiego, który dał prowadzenie gościom.

Od początku drugiej połowy Concordia rzuciła się do ataku. Tym razem jednak formacja defensywna płocczan spisywała się dużo lepiej niż w meczu z Unią Tarnów. Kiedy trzeba było, na wysokości zadania stawał też debiutujący między słupkami Daniel Szczepankiewicz. Gdy gospodarze się już nieco wyszaleli do głosu doszli podopieczni Marcina Kaczmarka. A dokładnie Marko Radić, który w 62. minucie wykorzystał podanie Filipa Burkhardta, a w 79. minucie skierował piłkę do siatki po zagraniu Krzysztofa Janusa. Były to pierwsze trafienia Serba dla Wisły, oba zdobyte głową.

Concordia Elbląg - Wisła Płock 0:3 (0:1)
0:1 Bartłomiej Sielewski 44. (asysta Paweł Magdoń)
0:2 Marko Radić 62. (asysta Filip Burkhardt)
0:3 Marko Radić 79. (asysta Krzysztof Janus)

Concordia: Hieronim Zoch - Michał Lepczak, Łukasz Uszalewski, Tomasz Sambor, Mateusz Bogdanowicz (69. Adrian Korzeniewski) - Michał Kiełtyka (67. Szymon Sadowski), Filip Zawierowski (82. Mateusz Szmydt), Radosław Stępień, Damian Szuprytowski, Jakub Zejglic - Łukasz Nadolny (81. Adrian Stępień)

Wisła: Daniel Szczepankiewicz - Łukasz Nadolski, Paweł Magdoń, Marko Radić, Arkadiusz Mysona - Jacek Góralski, Bartłomiej Sielewski - Krzysztof Janus (85. Łukasz Sekulski), Filip Burkhardt (70. Marcin Krzywicki), Fabian Hiszpański (80. Daniel Mitura) - Janusz Dziedzic.

Żółte kartki: Sambor, Zawierowski - Hiszpański, Mysona
Sędziował: Marcin Lech (Pomorski ZPN)