Skra Częstochowa - Wisła Płock. Pewny awans Nafciarzy! Wisła w kolejnej rundzie Pucharu Polski!

W meczu I rundy Pucharu Polski Wisła Płock grała w Bełchatowie ze Skrą Częstochowa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 (2:0), a bramki dla Nafciarzy zdobyli Steve Kapuadi, Milan Kvocera i Dawid Kocyła. Chwilę przed pierwszą bramką karnego nie wykorzystał Marko Kolar.

Skra Częstochowa 1:3 Wisła Płock

Krzysztof Ropski 78' - Steve Kapuadi 8', Milan Kvocera 34', Dawid Kocyła 75'

Skład Skry: 99. Karol Szymkowiak - 33. Szymon Michalski, 27. Hubert Sadowski (46' 4. Adam Mesjasz), 5. Beniamin Czajka - 23. Dawid Niedbała, 24. Bartłomiej Babiarz, 25. Przemysław Sajdak, 72. Kacper Łukasiak (60' 11. Damian Hilbrycht), 10. Piotr Pyrdoł, 18. Łukasz Winiarczyk (60' 13. Jan Flak) - 21. Jakub Sangowski (71' 22. Krzysztof Ropski).

Skład Wisły: 1. Krzysztof Kamiński - 89. Aleksander Pawlak, 5. Anton Krywociuk, 3. Steve Kapuadi, 4. Adam Chrzanowski (68' 21. Igor Drapiński) - 27. Milan Kvocerca (57' 17. Mateusz Lewandowski), 23. Filip Lesniak, 7. Radosław Cielemęcki (76' 99. Tomasz Walczak),18. Michał Mokrzycki (57' 14. Mateusz Szwoch), 9. Dawid Kocyła - 24. Marko Kolar (68' 11. Davo).

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń).
Żółte kartki: Michalski, Hilbrycht - Krywociuk, Mokrzycki, Lewandowski.

Zobacz zdjęcia z tego meczu!

Skra Częstochowa - Wisła Płock. Nafciarze pewnie awansowali ...

Pierwszy kwadrans toczył się na bardzo dużej intensywności. Atakowali na zmianę gospodarze i goście, ale to Wisła pierwsza miała okazję do zdobycia bramki, a konkretniej Marko Kolar, który wykonywał rzut karny. Bramkarz odczytał jego intencje i wybił piłkę na róg. Co się jednak odwlecze... Po rzucie rożnym do piłki dopadł Kapuadi i wpakował ją do siatki. Gospdoarze próbowali się odgryźć, ale sił starczyło im tylko na 20 minut. Później dominowała w posiadaniu już tylko Wisła, mając, między innymi, dwa strzały w poprzeczkę, które wykonał Mokrzycki. Po jednym z rożnych piłkę do siatki wbił jeszcze Kvocera i do szatni schodziliśmy, prowadząc 2:0.

Po przerwie kluczowy miał być pierwszy kwadrans. Tak jak w pierwszej części, gospdoarze mogli okazać się najgroźniejsi w tym fragmencie i rzeczywiście tak było, bo Skra miała swoje szanse, a kilka może nawet stuprocentowych, ale ostatecznie żaden strzał nie byl an tyle groźny, by kłopoty miał z nim Kamiński. Po jednym z rzutów wolnych gospodarzy wyszliśmy natomiast z kontrą, po której gola zdobył Kocyła i bylo pewnym już, że Wisła zagra w kolejnej rundzie. W końcówce gospodarze zdołali zdobyć honorową bramkę za sprawą Ropskiego, ale nie byli w stanie pójść za ciosem i ostatecznie to Nafciarze mogą cieszyć się z awansu do 1/16 finału Pucharu Polski. Z kim zagramy w tej fazie? Tego dowiemy się w piątek!
Relacja:

• Koniec! Wygrywamy 3:1 i awansujemy do kolejnej rundy Pucharu Polski!
  • 90+3' Piłka pod polem karnym Skry, ale gospodarze wykonują wrzut.
  • 90+3' Zaczęła się ostatnia minuta.
  • 90+1' Lewy wywalczył piłkę wślizgiem, ale nie udało mu się doprowadzić piłki na prawe skrzydło - przejął obrońca.
  • 90' - Pogramy trzy minuty dłużej.
  • 90' Było blisko! Złe wyprowadzenie Kamińskiego i strzał sprzed pola karnego Skry. Kamyk jednak w porę się rehabilituje.
  • 89' - Trzymamy piłkę przy nodze cały czas.
  • 87' Rzut rożny wybity przez Skrę, ale piłka trafiła pod nogi Davo. Hiszpan spróbował strzału z woleja - bramkarz obronił i kolejny róg, z którego rozegraliśmy piłkę krótko i utrzymujemy się przy nie jcały czas.
  • 86' Jeśli Skra myśli jeszcze o korzystnym wyniku, to musi jak najszybciej zdobyć bramkę. Na razie jednak Wisła rozgrywa piłkę.
  • 84' Doskonałe długie zagranie na prawą stronę Drapińskiego do Lewandowskiego. Ten wszedł w szesnastkę i zagrał do Walczaka. Młody napastnik zrobił zwód i próbował strzału, ale w ostatniej chwili uprzedził go obrońca i wybił piłkę.
  • 82' Strzał Skry sprzed pola karnego. Wcześniej nieudane podanie Krywociuka, które napędziło tę akcje.
  • 78' Bramka dla Skry. Dośrodkowanie Hilbrychta doskonale głową kończy Ropski.
  • 78' Lewandowski ukarany kartką za przerwanie kontry.
  • 76' Zmiana w Wiśle - Walczak za Cielemęckiego!
  • 75' 3:0! Po tym rzucie wolnym Wisła ruszyła z kontrą. Davo otrzymał piłkę i przebiegł pod pole karne, a następnie wystawił do Kocyły, który podszedł na 5. metr i umieścił piłkę pod nogami bramkarza. Awans zdaje się być przesądzony.
  • 74' Sędziowie odgwizdali faul naszego zawodnika, chociaż mieliśmy wrażenie, że to gospodarze faulowali. Rzut wolny dla Skry zakończony jednak na pierwszym obrońćy - Pawlak wybił głową.
  • 72' Wszystko wskazuje na to, że ponownie po 20 minutach Skra zgasła i znów będziemy oglądać wymianę podań w wykonaniu Nafciarzy.
  • 72' Lewandowski przyjął piłkę przed polem karnym, zgrabnie się z nią odwrocił i uderzył z dystansu - nad poprzeczką.
  • 71' Zmiana w Skrze - Ropski za Sangowskiego
  • 70' Wysoki pressing i atak Drapińskiego o górną piłkę przyniosły efekt. Przejęliśmy piłkę i atakuemy.
  • 68' Po dłuższej przewadze Skry wreszcie wracamy do tego, co widzieliśmy w pierwszej części - Wisła klepie piłkę. Zobaczymy, na jak długo.
  • 68' Zmiany w Wiśle - Davo za Kolara i Drapiński za Chrzanowskiego.
  • 65' Rzut wolny z prawej strefy boiska dla Wisły. Podanie Szwocha wybili jednak defensorzy.
  • 63' Hilbrycht ukarany żółtą kartką za zbyt impulsywną reakcję po decyzji sędziego.
  • 63' Wreszcie jesteśmy pod polem karnym gospodarzy. Mamy korner.
  • 60' Chwilę przed zmianami Skra ruszyła z kolejnym atakiem, ale strzał ze skraju pola karnego po ziemi był mocno niecelny.
  • 60' Zmiany w Skrze - Hilbrych za Łukasiaka i Flak za Winiarczyka.
  • 58' Kolejna groźna okazja Skry. Długa piłka, obrońca walczy z rywalem, ale piłka ich mija i dobiega do niej Pyrdoł. Były piłkarz Wisły przebiegł prawie całą połowę, ale będąc w polu karnym nie miał siły oddać celnego strzału - uderzył prosto w naszego goalkeepra.
  • 58' Odpowiedź Wisły. Kocyła zagrywał po ziemi do Kolara, lecz w porę wślizgiem interweniował Mesjasz.
  • 57' Było groźnie! Skra przejęła piłkę pod naszym polem karnym i uderzał Łukasiak. Jego strzał był jednak zbyt lekki i zbyt blisko środka - piłkę w ręce złapał Kamyk.
  • 57' Zmiany w Wiśle - Szwoch za Mokrzyckiego i Lewandowski za Kvocerę.
  • 56' Rożny dla gospodarzy - obrońcy wbili piłkę.
  • 55' Gramy dalej.
  • 54' Na murawie leży jeden z gospodarzy po kontakcie z Chrzanowskim. Nasz obrońca wcześniej jednak zgodnie z przepisami przejął piłkę.
  • 52' Strzał Skry. Kamiński bez problemu jednak zatrzymuje próbę Sangowskiego.
  • 52' Przez chwilę w posiadaniu była Skra, ale nie trwało to dlugo. Znów budujemy akcję.
  • 50' Obrońcy wybili piłkę. Zaczynamy atak pozycyjny ze swojej połowy.
  • 50' Kolejny atak i próba Kvocery. W porę wybił obrońca - korner.
  • 49' Wrzutka Kocyły do Kvocery. Trochę za długa i Słowak nie był w stanie dobrze opanować piłki.
  • 48' Próowali rozegrać gospodarze, ale stracili piłkę. Kolar zagrał do Kocyły, który uderzył z pola karnego, lecz dobrze zablokował tę próbę jeden z obrońców.
  • 46' Pierwszy atak Skry zakończony za długim zagraniem i od bramki wznowił Kamyk.
  • 46' Skra rozpoczęła drugą część gry!
  • Zmiana w Skrze - Mesjasz za Sadowskiego.
  • 17:27 - Płocczanie również pojawili się na murawie. Zaraz gramy! A nad stadionem pojawiło się słońce zwiastujące awans Wisły.
  • 17:26 - Gospodarze już na boisku. Nafciarze jeszcze w szatni.
  • Przez pierwszy kwadrans gospodarze dużo walczyli i często atakowali, pomimo straty bramki. Z biegiem czasu ich zapał jednak gasł. Od 20. minuty w zasadzie nie oddajemy piłki, klepiąc ją to na środku, to na połowie Skry, a w międzyczasie zdobyliśmy drugą bramkę. Zdaje się, że awans jest całkowicie niezagrożony, ale futbol pisał już różne scenariusze. Zapraszamy za 15 minut!
  • Przerwa! Prowadzimy 2:0
  • 45' Mogło być groźnie. Dośrodkowanie z lewej strony Chrzanowskiego, ale zamykający Kvocera nie trafił w piłkę.
  • 42' Nic nie wyszło z tego rożnego. Gospodarze mają teraz wrzut z autu na swojej połowie.
  • 41' Mamy rzut rożny. Za krótka piłka Cielemęckiego do Kvocery i gospdoarze wybijają na róg.
  • 40' Chyba Skra wypruła się w pierwszym kwadransie. Zupełnie bezzębni są gospodarze tego meczu.
  • 38' Kartka dla Michalskiego za faul w środkowej strefie.
  • 38' Czy 1:0, czy 2:0 - obraz gry się nie zmienia. Cały czas gramy piłką, a Skra nawet nie próbuje nam jej zabrać.
  • 34' Zamieszanie po rzucie rożnym. Piłka spadła pod nogi Kvocery i ten uderzyl pod poprzeczkę! Prowadzimy 2:0!
  • 33' To był chwilowy zryw. Znów piłkę kopią Nafciarze.
  • 31' Wreszcie coś od siebie dali gospodarze, ale dośrodkowanie z lewej strony bez problemów złapał Kamiński.
  • 29' Zawodnik Nafciarzy trochę za wcześnie wyskoczył do dośrodkowania, ale ostro grana piłka i tak mogła zaskoczyć bramkarza - musiał interweniować. Zów mamy piłkę i rozgrywamy od tyłu.
  • 29' Kolejny rzut wolny. Tym razem z bocznej strefy, ale nie przeszkodziło to Mokrzyckiemu ponownie zaskoczyć bramkarza. Obrona i korner.
  • 27' Poprzeczka! Rzut wolny z bliskiej odległości. Do piłki podszedł Mokrzycki, ale uderzył tylko w obramowanie!
  • 26' Można powiedzieć, że trochę wykrakaliśmy. Sytuacji jest znacznie mniej, ale cały czas obraz wygląda tak samo. Bezradni są częstochowianie.
  • 23' Od około trzech minut gospodarze praktycznie nie "powąchali piłki". Wisła bawi się podaniami, ale do groźnych sytuacji daleko.
  • 21' Akurat mamy spokojniejszy fragment. Wisła trzyma piłkę i próbuje rozgrywać.
  • 19' Oglądamy naprawdę ciekawy mecz, w którym od początku dużo się dzieje. Szkoda, że nie jest to dane obejrzeć wszystkim zainteresowanym kibicom...
  • 18' Kontra gospodarzy w porę wybita przez Chrzanowskiego. Rzut rożny.
  • 17' Kolar uderza sprzed pola. Zablokowany przez obrońców i ostatecznie piłkę łapie bramkarz.
  • 16' Wysoki pressing przyniósł skutek. Mamy wrzut z autu pod polem karnym rywali, ale decydujemy się wycofał i od nowa rozgrywać piłkę.
  • 15' Chwila spokoju w naszym polu karnym. Ruszyliśmy z atakiem, ale dośrodkowanie zostało zablokowane.
  • 13' Lepszy fragment Skry. Tym razem strzał prosto w środek bramki Kamińskiego.
  • 11' Ogromna szansa Skry! Najpierw uderzenie zatrzymuje bramkarz, a dobitkę wybija Kapuadi!
  • 11' Mokrzycki ukarany za ostry faul w środkowej strefie.
  • 9' Poprzeczka! Dośrodkowanie wybite przez obrońcę, ale z woleja uderzał Mokrzycki. Było blisko!
  • 8' - Gol dla Wisły! Po karnym rzut rożny! Pierwszy strzał odbił bramkarz, ale dobitka Kapuadiego z najbliższej odległości nie pozostawiła wątpliwości!
  • 7' Marko Kolar zatrzymany przez bramkarza!
  • 6' Mamy rzut karny! Kocyła faulowany w polu karnym.
  • 5' Było blisko. Po rzucie rożnym piłka odbiła się od jednego z graczy miejscowych, ale czujny był bramkarz Skry.
  • 4' Nic nie wyszło z wolnego Skry i znów rozgrywamy piłkę.
  • 3' Żółta kartka dla Krywociuka za przerwanie korzystnej akcji.
  • 2' Nafciarze na razie operują piłkę, próbując rozegrać atak od tyłu. Gospodarze póki co tylko biegają.
  • 1' - Wisła ruszyła!
  • 16:28 - Zespoły już po oficjalnym przywitaniu. Nafciarze rozpoczną spotkanie.
  • 16:27 - Przed nami hymn Skry.
  • 16:27 - Wychodzą! Prowadzeni przez sędziego Gryckiewicza z Torunia.
  • 16:26 - Jeszcze czekamy, ale lada moment rozpoczną się piłkarskie emocje!
  • 16:22 - Zawodnicy zaraz powinni pojawić się na murawie.
  • 16:19 - po raz kolejny mamy problemy techniczne z relacją, więc przejdziemy na prostszą formę. W składzie Nafciarzy dziś kilka przetasowań. Po raz pierwszy na boisku zobaczymy m.in. Krzysztofa Kamińskiego. W "jedenastce" pojawili się też Radosław Cielemęcki, Dawid Kocyła czy Milan Kvocera.

16:17

16:14

Forma

Do dzisiejszego meczu gospodarze przystępują po remisie 0:0 z Sandecją Nowy Sącz. Wiślacy natomiast ostatnio musieli uznać, po raz pierwszy w sezonie, wyższość rywala i przegrali 1:2 z Widzewem Łódź na wyjeździe.

16:12

W składzie Skry od pierwszej minuty nasz wypożyczony zawodnik - Beniamin Czajka. Będziemy mieli okazję na żywo zobaczyć, jak radzi sobie w boju z lepszą drużyną.

16:09

Rezerwy Skry

1. Jakub Bursztyn,  4. Adam Mesjasz, 8. Rafał Brusiło, 9. Filip Kozłowski, 11. Damian Hilbrycht, 13. Jan Flak, 16. Bartosz Baranowicz, 22. Krzysztof Ropski, 2. Jakub Niedzielski,

16:08

Rezerwy Wisły

69. Bartłomiej Gradecki, 8. Dominik Furman, 11. Davo, 14. Mateusz Szwoch, 17. Mateusz Lewandowski, 20. Łukasz Sekulski, 21. Igor Drapiński, 25. Jakub Rzeźniczak, 99. Tomasz Walczak.

16:03

Witamy z Bełchatowa! Za niecałe pół godziny Wisła rozpocznie przygodę z Fortuna Pucharem Polski, a jej rywalem będzie Skra Częstochowa!