Wisła Płock - Górnik Zabrze. Ogromne emocje na koniec kolejki! Nafciarze zremisowali z Górnikiem

Arkadiusz Gola
W meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock zremisowała 1:1 (1:0) z Górnikiem Zabrze. Bramkę dla Nafciarzy zdobył w pierwszej połowie Davo. Od 59. minuty Wisła musiała grać w osłabieniu po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Rafał Wolski.

Wisła Płock 1:1 Górnik Zabrze

Davo 36' - Robert Dadok 64'

Skład Wisły: 69. Bartłomiej Gradecki - 89. Aleksander Pawlak, 25. Jakub Rzeźniczak, 3. Steve Kapuadi, 77. Piotr Tomasik - 15. Kristián Vallo (77' 27. Milan Kvocera), 6. Damian Rasak (68' 14. Mateusz Szwoch), 8. Dominik Furman (68' 23. Filip Lesniak), 10. Rafał Wolski, 11. Davo (87' 9. Dawid Kocyła) - 20. Łukasz Sekulski (77' 24. Marko Kolar).

Skład Górnika: 32. Kevin Broll - 4. Aleksander Paluszek, 26. Rafał Janicki, 3. Richard Jensen - 16. Paweł Olkowski (58' 21. Piotr Krawczyk), 23. Jean Mvondo (86' 24. Krzysztof Kolanko), 17. Robin Kamber (46' 25. Jonatan Kotzke), 7. Dani Pacheco (46' 33. Kanji Okunuki), 64. Erik Janža - 96. Robert Dadok, 11. Mateusz Cholewiak (72' 71. Amadej Maroša).

Żółte kartki: Furman - Mvondo.
Czerwona kartka: Wolski (za zdeptanie przeciwnika).
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Spotkanie Nafciarze rozpoczęli w nie najlepszy sposób, nie mogąc znaleźć sposobu na pokonanie wysokiego pressingu zabrzan. Było dużo blędów i strat, ale i goście nie potrafili nam zagrozić bardziej niż dośrodkowaniem. Z biegiem czasu mecz się wyrównywał, coraz częściej dochodziliśmy do głosu i chociaż daleko bylo od naszej "codziennej" gry, to wyglądaliśmy lepiej, aż wreszcie bramkę strzelił nasz niezawodny dotychczas duet - asysta Wolskiego i bramka Davo. Goście szybko mogli doprowadzić do wyrównania, ale piłka po centrostrzale Dadoka wylądowała na poprzeczce. Do przerwy prowadziliśmy zatem 1:0.

Po zmianie stron Wisła zamierzała nastawić się na kontrataki i długo rywale nie mogli nam zagrozić, aż wreszcie w 59. minucie doszło do czerwonej kartki dla Wisły. W walce o piłkę jeden z obrońców Górnika się przewrócił a sędzia uznał, że Wolski celowo przebiegł mu po plecach, za co wyrzucił naszego gracza na trybuny. Jasnym stało się, że ostatnie pół godziny będzie nerwowe, chociaż Nafciarze nie zamierzali rzucić się do rozpaczliwej defensywy. Niestety, 5 minut później powtórzył się nasz koszmar z Widzewa. To co Dadokowi nie wyszło w pierwszej części, wyszło w drugiej - kolejny centrostrzał wylądował w naszej bramce. Zrobiło się jeszcze bardziej nerwowo. Między innymi z ławki wyrzucony został Pavol Stano za dwie żółte kartki w ciągu kilkunastu sekundach. W końcówce nasi zawodnicy jednak zachowali spokój na boisku i nawet to oni mogli być bliżej drugiego gola. Ostatecznie jednak zremisowaliśmy 1:1 i dzięki temu powróciliśmy na fotel lidera - mamy tyle punktów co Legia Warszawa, ale lepszy bilans bramkowy.

Relacja

• Koniec. Remisujemy 1:1
  • 90+5' Ostatnia minuta. Mamy piłkę na swojej połowie.
  • 90+3' Trzymamy się przy piłce, ale gra toczy się w środkowej strefie.
  • 90+2' Strzał z daleka i bardzo daleko od światłą bramki. Wisła wznowi od bramki.
  • 90' Sędzia dolicza pięć minut.
  • 89' Próba dośrodkowania Nafciarzy z rzutu wolnego na połowie boiska. Kapuadi wygrał główkę i przedłużył piłkę, ale do przewrotki nie udało się złożyć Rzeźniczakowi.
  • 88' Była szansa! Kvocera pomknął skrzydłem i znalazł Kolara w polu karnym, ale ten zamiast uderzać, próbował przyjąć i niestety straciliśmy piłkę.
  • 86' Kocyła zmienia Davo, a Kolanko Mvondo.
  • 84' Ukarany został Piotr Soczewka.
  • 83' Kuriozalna sytuacja. Po chwili drugi kartonik i szkoleniowiec wędruje na trybuny. Żółty kartonik obejrzał chyba jeszcze ktoś ze sztabu. Niepotrzebne zamieszanie.
  • 83' Kartka dla naszego szkoleniowca.
  • 82' Strzał Górnika po przebitce. Tym razem celnie, ale w środek bramki. Tylko wcześniej chyba gracz z Zabrza zagrywał piłkę ręką.
  • 80' Strzał z dystansu Górników - mocno niecelny.
  • 79' Kvocera dostał dobrą długą piłkę, ale czekał na kolegów w polu karnym i wreszcie piłka uciekła mu za linię końcową.
  • 77' ZMiany w Wiśle - Kvocera za Vallo i Kolar za Sekulskiego.
  • 75' Przejął Davo piłkę w środkowej strefie. Holował, holował i przeholował - dośrodkowanie w ręce bramkarza.
  • 73' Fragment bezradności Nafciarzy. Nastawiamy się na powstrzymywanie ataków gości.
  • 72' Zmiana w Górniku - Marosa za Cholewiaka. Chwilę wcześniej kartka dla Mvondo za faul taktyczny.
  • 70' Szalona próba gości. Próba lobu z własnej połowy z rzutu wolnego - nad poprzeczką.
  • 68' Zmiany w Wiśle - Lesniak za Furmana i Szwoch za Rasaka.
  • 67' Rzut rożny nie przyniósł korzyści Górnikowi. Dobrze się obroniliśmy.
  • 66' Szybko się zmieniła sytuacja. Kolejny strzał gości - zablokowany przez Kapuadiego.
  • 64' Niesamowite. Kolejny centrostrzał w naszej bramce.... 1:1 - Robert Dadok
  • 64' Próbujemy bronić się w najlepszy sposób - atakując. Tym razem za dalekie dośrodkowanie Davo.
  • 63' Kontra Nafciarzy i zbyt głębokie zagranie Tomasika, ale bramkarz gości wypuścił piłkę. Szkoda tylko, że Pawlak nie połapał się w tej sytuacji i nie dopadł do niej.
  • 62' Wracamy do gry. Szykuje się nerwowe pół godziny.
  • 59' Czerwona kartka dla Wolskiego! Nasz pomocnik w walce o piłkę podeptał po plecach przeciwnika, ale wydawało się, że było to przypadkowe zagranie. Na boisku zamieszanie i sprzeczka pomiędzy piłkarzami.
  • 58' Zmiana w Górniku - Krawczyk za Olkowskiego.
  • 56' Krótko rozegrany wolny i zablokowany Rasak. Piłkę do bramkarza próbował głową zagrać obrońca Górnika, ale dopadł do niej Sekulski. Napastnik był sam na sam, ale potknał się i stracił piłkę - szkoda!
  • 55' Przebojowo poszedł Furman i wywalczył rzut wolny około 30 metrów od bramki.
  • 54' Szansa Wisły! Davo posłal doskonałą piłkę Vallo, ale ten nie uderzył celnie. Jak się okazało, sędziowie i tak odgwizdali spalonego.
  • 53' Próbowaliśmy przez kilka podań wyjść z własnej połowy, aż wreszcie Damian Rasak wybił piłkę w aut. Dużo niecelnychzagran ma dziś nasz pomocnik.
  • 51' Przeciągniete dośrodkowanie. Wznowimy od bramki.
  • 50' Rzut wolny z bocznej strefy dla Górnika. Kibice mają jednak wątpliwości co do słuszności tej decyzji.
  • 48' Od początku zabrzanie próbują rozgrywać i atakować. Wisła nastawiona na kontry.
  • 46' Gradecki próbował wyprowadzić piłkę ale się potknał i przewrócił. Całe szczęście piłkarz Górnika nie zdołał dopaść do piłki na tyle szybko, by zdobyć gola.
  • 46' Wisła zaczęła grę! Po wygraną!
  • 21:35 - Dwie zmiany w Górniku: Kotzke i Okunuki za Pacheco i Kambera.
  • 21:34 - WIślacy witani brawami!
  • 21:33 - Górnik wraca na murawę.
  • Przez długą część pierwszej połowy Nafciarze nie mogli złapać swojego rytmu. Górnik atakował wysoko i niwelował nasze próby rozegrania, ale z upływem czasu goście odpuszczali, a my mogliśmy klepać. Dużo brakowało dokładności i tempa, ale było coraz lepiej. Mimo tego, tak naprawdę, to Wisła miała dużo groźniejsze sytuacje. Wrzutki zabrzan często w porę wybijali nasi defensorzy. Jest co poprawiać w przerwie, a przecież wygrywamy!
  • Przerwa. Wygrywamy 1:0!
  • 45+1' Zabawił się Gradecki z napastnikiem rywali metr przed linią bramkową! Ależ spokój!
  • 45' Minutę dłużej pogramy w tej części.
  • 44' Kolejny róg, po którym z dystansu dwa razy próbował uderzyć Sekulski - zablokowany. Następnie kontra gości i doskonałe wybicie głową przez wracającego Furmana. Teraz rożny dla zabrzan.
  • 43' Nic nie było z rogu, a nawet kontrę mogli mieć goście - doskoanły powrót zanotował jednak Rzeźniczak.
  • 42' Szybka kontra Nafciarzy. Dośrodkowanie Pawlaka z prawej strony wybijają obrońcy - róg.
  • 41' Próbują Górnicy odpowiedzieć na naszą bramkę. Atak pozycyjny przyjezdnych, ale na razie bez zagrożenia.
  • 38' Poprzeczka! Mogło dojść szybko do wyrównania! Kontra gości i próba dośrodkowania, ale piłka poszybowała w kierunku naszej bramki i wyladowała na poprzeczce. Uff!
  • 36' 1:0! Davo! Wrzut z autu. Piłka trafia do Wolskiego, który wdziera się pod linię końcową i podaje po ziemi wzdłuż linii bramkowej. Do piłki dopada Davo i nie daje szans bramkarzowi!
  • 36' Nie udało się nawet oddać strzału, ale zostajemy pod polem karnym przyjezdnych.
  • 35' Strzał Wisły! Furman przejął piłkę w środku, a następnie pomknęliśmy w pole karne. Davo zagrał na prawą do Vallo, ten minął zwodem jednego obrońcę i spróbował strzału po krótkim słupku - zatrzymany przez bramkarza, ale mamy korner.
  • 32' Zdecydowanie spokojniejszy fragment. Gra głównie w środkowej strefie.
  • 29' Wydaje się, że udało nam się uporać z pressingiem gości. Dłużej trzymamy piłkę, tylko cały czas brakuje tempa i dokładności w kluczowych momtenach.
  • 27' Chwila przerwy. Na murawie leży jeden z zabrzan.
  • 25' Było blisko! Rasak zagrał długą piłkę za linię obrony. Wydawało się, że niedokładnie, ale obrońca źle obliczył tor lotu i mógł dopaść do niej Davo. Zszedł na prawą nogę i oddał strzał - niestety, niecelny.
  • 24' Przejął Wolski piłkę w środkowej strefie i próbował wypuścić prostopadle Sekulskiego - w ostatniej chwili interweniował obrońca.
  • 23' Pierwsza dłuższa próba poklepania na połowie rywala zakończona jednak stratą.
  • 22' Krótko rozegrany rzut rożny kończy się dośrodkowaniem i strzałem głową nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Gradeckiego.
  • 21' Strata Furmana przed własnym polem karnym i szansa gości. Strzał sprzed szesnastki ostatecznie zablokowany.
  • 20' Chwila spokoju pod naszą bramką. Próbujemy wyjść z szybkim atakiem, ale i to kończy się niecelnym zagraniem.
  • 18' Sami prosimy się o gola! Tomasik wycofywał do Gradeckiego, ale na tyle słabo, że do piłki dopadł jeden z graczy z Zabrza. Na szczęście nie był w stanie wiele zrobić.
  • 17' Nic z tego. Wrzutka wybita, a strzał sprzed pola karnego z woleja zostawił wiele do życzenia, ale znów szybko straciliśmy piłkę. To nie jest nasza gra...
  • 16' Z pozoru niegroźne dośrodkowanie Dadoka, niepewnie złapał Gradecki, wypuszczając piłkę. Rzeźnik wybił ją bezpiecznie na rzut rożny. Pierwsza wrzutka wybita. Kolejny korner.
  • 15' Udało się wybić piłkę, ale nie przyjął jej dobrze Davo i Górnik miał jeszcze jedna szansę. Wbita piłka zatrzymała się jednak na gąszczu nóg. Goście wciaż w ataku.
  • 14' Rzut wolny zażegnany, ale tylko na chwilę. Będzie rożny dla gości.
  • 13' Żółta kartka dla Furmana za zagranie w środkowej strefie. Na wśłizgu atakował rywala. Trafił w piłkę, ale przez nogi.
  • 11' Kolejny atak Nafciarzy. Tym razem piłkę z lewej strony wycofywał Vallo, a z pierwszej piłki z 16. metra uderzał Rasak - zablokowany.
  • 10' Strzał Wisły! Ależ to pograli! Najpierw doskonały no-look pass Wolskiego, później piękne przegranie na lewą stronę i strzał Davo, ale w środek bramki. W odpowiedzi goście uderzali nad poprzeczką.
  • 9' Bardzo wysoko gra w pressingu Górnik i, jak na razie, sprawia nam to sporo problemów. Mamy kłopoty z wyjściem podaniami z własnej połowy.
  • 7' Mogło być groźnie! Długa wrzutka z autu, przedłużenie przez Sekulskiego i próba woleja Wolskiego - niecelna.
  • 6' Pierwsza próba rozegrania kombinacyjnej akcji od tyłu przez Nafciarzy. Faul na naszym zawodniku.
  • 4' Celny strzał na naszą bramkę po wrzutce na głowę. Próba nie mogła jednak sprawić nam problemów. W odpowiedzi dobre dośrodkowanie, ale bramkarz uprzedza Davo.
  • 3' Wisła niedokładna w pierwszych minutach. Górnik ma rzut wolny na trzydziestym metrze przed naszą bramką.
  • 1' Pierwsza akcja Górnika i już mamy rzut rożny, ale głową niecelnie uderzali przyjezdni.
  • 1' Górnik rozpoczął spotkanie!
  • 20:29 - Hejnał Płocka za nami - zaraz zaczynamy!
  • 20:27 - Zawodnicy pojawiają się na murawie!
  • 20:21 - Na trybunach obecny jest dziś Piotr Włodarczyk, który przyjechał do Płocka zapewne by podziwiać występ swojego syna. Liczymy, że nie będzie miał wielu ciekawych akcji do zapamiętania.
  • 20:20 - Dziesięć minut do pierwszego gwizdka. Jaką Wisłę zobaczymy dziś? Mamy nadzieję, że przede wszystkim walczącą i grającą w piłkę.
  • 20:15 - Zawodnicy gości udają się właśnie do szatni po zakończonej rozgrzewce. Wiślacy powoli też schodzą z murawy.
  • 20:13 - Po stronie zabrzan ponownie niedostępny do gry jest natomiast Lukas Podolski. Kibice, którzy mają w pamięci jego potężne bomby w naszej ostatniej rywalizacji, na pewno są z tego faktu bardzo zadowoleni.
  • 20:12 - Po rotacjach na puchar, wracamy dziś do składu, który oglądaliśmy w ostatnich ligowych meczach. Poza Damianem Warchołem i Martinem Sulkiem, wszyscy zawodnicy są gotowi do gry.
  • 20:09 - W wyniku zwycięstwa Legii z Radomiakiem, warszawiacy przeskoczyli nas w tabeli i zostali liderem. Wiśle wystarczy jednak tylko remis, by zrównać się punktami ze stołecznym klubem i powrócić na szczyt dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. W przypadku wygranej, uciekniemy Legii na dwa oczka.
  • 20:06 - Arbiter "lubi" pokazywać kartki. W bieżącej batalii w czterech meczach pokazał 22 żółte kartoniki, ale w meczu Pogoń - Wisła ukarał tylko trzech graczy.
  • 20:04 - Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Daniel Stefański. Sędzia, który w tym sezonie był już rozjemcą w spotkaniu Wisły. Sędziował naszą rywalizację w Szczecinie z tamtejszą Pogonią.
  • 20:01 - Na boisku trwa rozgrzewka obu zespołów. Kibice coraz liczniej też zapełniają trybuny. Przypomnijmy, że ponownie w Płocku zmagania Wisły oglądał będzie komplet kibiców, jaki obecnie może pomieścić obiekt.
  • 19:58 - Ostatnie spotkanie w Płocku pomiędzy zespołami było bardzo emocjonujące. Zakończyło się wygraną Nafciarzy 3:2, ale w pewnym momencie wygrywaliśmy już 3:0. Jak będzie tym razem? Najważniejsze, by końcowy rezultat był również korzystny dla Wiślaków.
  • 19:52 - Oba kluby do dzisiejszej rywalizacji przystąpią po pucharowych wygranych. Nafciarze pokonali 3:1 Skrę Częstochowa, a Górnik 1:0 Ruch Chorzów.
  • 19:48 - Ławka Górnika: 1. Daniel Bielica, 5. Kryspin Szcześniak, 15. Norbert Wojtuszek, 20. Szymon Włodarczyk, 21. Piotr Krawczyk, 24. Krzysztof Kolanko, 25. Jonatan Kotzke, 33. Kanji Okunuki, 71. Amadej Maroša
  • 19:47 - Ławka Wisły: 1. Krzysztof Kamiński, 4. Adam Chrzanowski, 5. Anton Krywociuk, 9. Dawid Kocyła, 14. Mateuzs Szwoch, 18. Michał Mokrzycki, 23. Filip Lesniak, 24. Marko Kolar, 27. Milan Kvocera
  • 19:45 - Witamy z Płocka! Już za 45 minut Nafciarze przystąpią do ostatniego spotkania w 8. kolejce PKO Ekstraklasy, a ich rywalem będzie Górnik Zabrze.