W sobotę Wisła zagra sparing z Pelikanem Łowicz

Daniel Świerżewski
Przed piłkarzami Wisły Płock kolejny sparing. Tym razem „nafciarze” podejmą na własnym boisku drużynę Pelikana Łowicz. Zapowiada się bardzo zacięty mecz, łowiczanie nie będą łatwą „zdobyczą”. Początek w sobotę o 11:00.

Pelikan to ligowy rywal Wisły. I co ważne, spisuje się w tym rozgrywkach bardzo dobrze. Podopieczni Grzegorza Wesołowskiego zajmują 3. miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do „nafciarzy”. W 17 meczach łowiczanie odnieśli dziewięć zwycięstw (w tym z Wisłą 2:1 w Płocku), pięć razy remisowali i tylko trzy razy ponieśli porażkę. Taką samą liczbą przegranych meczów mogą pochwalić się jeszcze tylko Puszcza Niepołomice i Olimpia Elbląg.

Pelikan zdobył 21 goli (tyle sam co Wisła), a stracił ich 11 (Wisła straciła 14 bramek). Najlepszymi strzelcami zespołu jesienią byli Krzysztof Brodecki i Mariusz Solecki, którzy zdobyli po cztery gole.

Olimpia Elbląg – Pelikan 1-1

Jedynym póki co wzmocnieniem Pelikana jest 18-letni Patryk Bojańczyk. Do tej pory ten młody napastnik reprezentował barwy zespołu Sorento-Zadębie Skierniewice.

Wyniki Pelikana w sparingach:
Pelikan Łowicz 6-0 Concordia Piotrków Trybunalski
Maciej Wyszogrodzki, Mariusz Solecki, Robert Łakomy, Łukasz Mitek, Krystian Mycka, Damian Kosiorek.
Pelikan (I połowa): Różalski – Kowalczyk, Dremluk, Brodecki, Ceglarz – Wyszogrodzki, Łakomy, Zwoliński, Adamczyk – Solecki, Jackiewicz.(II połowa) Jędrzejewski (80 Perzyna)- Domińczak, Grenda (70 Bartosiewicz), Maksymow, Trakul (70 Kret) - Kopeć, Mycka, Bończak, Kosiorek – Mitek (70 Fabijański), Bojańczyk.

Pelikan Łowicz 0-0 Lechia Tomaszów Mazowiecki
Pelikan: (I połowa) Mariusz Jędrzejewski – Taras Maksymow, Krzysztof Brodecki, Mykoła Dremluk, Damian Ceglarz – Maciej Wyszogrodzki, Robert Łakomy, Mikołaj Zwoliński, Michał Adamczyk - Łukasz Mitek, Mariusz Solecki.(II połowa): Przemysław Perzyna – Radosław Domińczak, Konrad Kowalczyk, Krystian Mycka, Rafał Trakul (65 Szymon Kiwała) – Karol Kopeć, Daniel Bończak, Patryk Pomianowski, Damian Kosiorek – Patryk Bojańczyk, Kamil Jackiewicz.

Pelikan Łowicz 1-0 Ursus Warszawa
Damian Kosiorek 68
Pelikan (I połowa): Mariusz Jędrzejewski – Konrad Kowalczyk, Mykoła Dremluk, Krzysztof Brodecki, Damian Ceglarz – Karol Kopeć, Robert Łakomy, Patryk Pomianowski, Michał Adamczyk – Mariusz Solecki, Kamil Jackiewicz. (II połowa): Przemysław Perzyna – Radosław Domińczak, Konrad Grenda, Taras Maksymow, R.Trakul (68 Michał Fabijański) – Szymon Kiwała (68 Maciej Wyszogrodzki), Krystian Mycka, Mikołaj Zwoliński, Damian Kosiorek – Łukasz Mitek, Patryk Bojańczyk.

Pelikan Łowicz 1-0 Sokół Aleksandrów Łódzki
Kamil Jackiewicz 81
Pelikan: (I połowa) Mariusz Różalski – Michał Ilków-Gołąb, Krzysztof Brodecki, Mykoła Dremluk, Michał Adamczyk – Maciej Wyszogrodzki, Robert Łakomy, Patryk Pomianowski, Karol Kopeć – Mariusz Solecki, Patryk Bojańczyk. (II połowa) Mariusz Jędrzejewski – Radosław Domińczak, Mykoła Dremluk (67 Robert Łakomy), Konrad Kowalczyk, Damian Ceglarz – Michał Ilków-Gołąb, Mikołaj Zwoliński, Patryk Pomianowski, Michał Adamczyk (67 Karol Kopeć) – Łukasz Mitek, Kamil Jackiewicz.

Pelikan Łowicz 0-1 Warta Sieradz
Marcin Kobierski 63
Pelikan: (I połowa) Różalski – Ilków-Gołąb, Brodecki, Dremluk, Ceglarz – Wyszogrodzki, Łakomy, Pomianowski, Adamczyk – Solecki, Jackiewicz. (II połowa) Jędrzejewski (70 Perzyna) – Domińczak, Maksymow, Kowalczyk, Trakul (70 Grenda) – Fabijański, Zwoliński, Mycka, Kosiorek – Bojańczyk, Mitek.