Wisła Kraków - Wisła Płock. Niesamowite emocje i zwycięstwo Nafciarzy w Krakowie! [ZDJĘCIA]

Damian Kelman
W meczu 30. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock wygrała 4:3 (3:1) z Wisłą Kraków. Mecz był bardzo emocjonujący, a decydującego gola Nafciarze zdobyli w 101. minucie spotkania po trafieniu Mateusza Szwocha z rzutu karnego.

Wisła Krakó 3:4 Wisła Płock

Sebastian Ring 27', Elvis Manu 57', Zdeněk Ondrášek 71' - Piotr Tomasik 10', Łukasz Sekulski 12', 41', Mateusz Szwoch 90+11' (k)

Skład Wisły K: 1. Paweł Kieszek - 20. Konrad Gruszkowski, 25. Michal Frydrych, 4. Maciej Sadlok, 3. Sebastian Ring (74', 43. Dawid Szot) - 14. Heorhij Citaiszwili (82', 7. Dor Hugi), 8. Marko Poletanović, 22. Enis Fazlagić (46', 28. Elvis Manu), 30. Luis Fernández, 77. Stefan Savić (46', 70. Momo Cissé) - 13. Zdeněk Ondrášek.

Skład Wisły P: 1. Krzysztof Kamiński - 89. Aleksander Pawlak, 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Adam Chrzanowski, 77. Piotr Tomasik (79', 8. Patryk Tuszyński) - 15. Kristián Vallo (79', 21. Igor Drapiński), 92. Dominik Furman (79, 94. Dušan Lagator),14. Mateusz Szwoch, 11. Jorginho, 24. Marko Kolar (61', 23. Filip Lesniak) - 20. Łukasz Sekulski (69', 2. Damian Michalski).

Żółte kartki: Gruszkowski Ondrášek, Sadlok, Manu - Tomasik.
Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla Nafciarzy, którzy szybko zdobyli dwie bramki przewagi. Płocczanie utrzymywali się przy piłce i rozgrywali ją ze spokojem, nawet mimo tego, że to rywale częściej oddawali strzały. Krakowianie wreszcie przeprowadzili jedną bardzo ładną bramkę i strzelili bramkę kontaktową, ale w końcówce pierwszej części gola dołożył jeszcze Łukasz Sekulski i po trzech celnych strzałach mieliśmy trzy gole na swoim koncie, a do szatni schodziliśmy, prowadząc 3:1.

Po przerwie krakowianie zaatakowali nas zespół mocniej i w zasadzie nie byliśmy w stanie wydostać się ze swojej połowy. Byliśmy bezradni, nie robiąc za wiele na boisku, a gospodarze sukcesywnie dołożyli dwie bramki i na tablicy wyników widniał remis 3:3. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się ta rywalizacja, a nawet to miejscowi przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zdobyliśmy wrzut z autu, po którym uderzył Filip Lesniak. Strzał okazał się nie sprawić problemów bramkarzowi, ale, jak się okazało, chwilę przed interwencją, piłkę ręką w bezmyślny sposób zagrał zawodnik Białej Gwiazdy Manu. Kilka minut sędziom zajęło ustalenie ostatecznej wersji wydarzeń, ale ostatecznie otrzymaliśmy rzut karny, który na gola i trzy punkty dla Nafciarzy zamienił Mateusz Szwoch!
Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania!

Wisła Kraków - Wisła Płock. Niesamowite emocje i zwycięstwo ...

Wisła Kraków 3:4 Wisła Płock

21:04

90+11' KONIEC!

Sędzia od razu skończył mecz! Wygrywamy 4:3!!!

21:03

90+11 GOOOOOLL!

SZWOOOOCHUUUU!!!

21:02

90+10'

Będzie uderzał Mateusz Szwoch.

21:01

90+9'

KARNY! I żółta kartka dla Manu.

21:00

90+8'

Sędzia sprawdza na VAR!

20:59

90+6'

Sędziowie sprawdzają tę sytuację. Może być rzut karny dla Nafciarzy, bo obrońca próbował zagrać piłkę ręką.

20:58

90+6'

Szansa dla Nafciarzy! Po wrzucie z autu strzelał Lesniak, ale prosto w bramkarza!

20:57

90+5'

Kartka dla trenera Stano.

20:56

90+5

Uff. Strzelał zawodnik gospodarzy z pola karnego, ale niecelnie! Tylko naszym zdaniem wcześniej faulował i ciągnął naszego zawodnika za rękę.

20:54

90+2'

Żałosna próba wymuszenia karnego przez Frydrycha.

20:52

90'

Sędzia dolicza pięć minut.

20:51

89'

Mieliśmy rzut wolny z połowy boiska, ale nic nie wyszło.

20:49

88'

Nie potrafimy wyjść z własnej połowy...

20:48

87'

Cały czas atakują gospodarze. Strzał Manu wysoko nad bramką.

20:45

83'

Zobaczymy, jak zmiany wpłyną na obraz gry. Na razie cały czas atakują gospodarze.

20:44

82' Zmiana

Hugi za Citaiszwiliego.

20:41

79' Zmiana

Drapiński za Vallo, Lagator za Furmana i Tuszyński za Tomasika

20:40

78'

BIała Gwiazda utrzymuje się przy piłce, a w naszych szeregach szykuje się zmiana.

20:37

Frekwencja

12 776 widzów ogląda to spotkanie na żywo.

20:36

74' Zmiana

Szot za Ringa.

20:35

74' Żółta kartka

Sadlok faulował Szwocha.

20:34

73'

Zobaczymy jak zareagują Nafciarze. Oby lepiej, niż po stracie drugiego gola. Jeszcze jest mnóstwo czasu i wiele się może wydarzyć.

20:33

71' Remis

Prostopadłe podanie w pole karne do Gruzina. Piłki nie był w stanie wybić Chrzanowski, a zawodnik krakowian posłał futbolówkę nad Kamińskim. Do pustej bramki wpakował ją jeszcze Ondrasek, który uprzedził naszego defensora.

20:32

70' Szansa Nafciarzy

Wreszcie. Próbował strzelać Szwoch, ale piłki odbiła się od Jorginho i wpadła pod nogi Lesniaka. Ten uderzył prosto w bramkarza. Szansę miał jeszcze Tomasik, lecz zdecydowanie się pomylił.

20:31

69'

Trener Stano zdecydowanie stara się zamurować tyły. Zaraz może się jednak okazać, że nie będziemy mieli kim atakować.

20:30

69' Zmiana

Michalski za Sekulskiego.

20:29

68'

Wreszcie ruszyliśmy z akcją, ale Jorginho zdaje się, że przetrzymał za długo piłkę. Znów akcja na naszej połowie.