18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

GKS Tychy - Wisła Płock: czwarta porażka w sezonie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Podopieczni Jana Żurka pokonali w niedzielnym meczu 12. kolejki I ligi Wisłę Płock 1:0 i opuścili ostatnie miejsce w tabeli fot. Łukasz Łabędzki
Mecz GKS Tychy - Wisła Płock zakończył się porażką "nafciarzy" 0:1. Była to już czwarta przegrana w sezonie. Mecz zostanie zapamiętany jednak nie ze względu na wynik czy grę, ale fatalny błąd sędziego.

Mecz GKS Tychy - Wisła Płock był zdecydowanie najsłabszym w tym sezonie w wykonaniu płocczan. Gospodarze również nie grali wielkich zawodów, gra toczyła się raczej w środku pola. Bliżej zdobycia pierwszego gola była Wisła, która dwukrotnie zagroziła bramce strzeżonej przez Marka Igaza. Gdy pierwsza połowa zbliżała się już do końca, po serii błędów obrony, zawodnicy GKS Tychy wepchnęli piłkę do bramki. Uczynił to Damian Szczęsny i gospodarze objęli prowadzenie, choć nic na to nie wskazywało.

GKS Tychy - Wisła Płock 1:0

Druga połowa meczu GKS Tychy - Wisła Płock to ataki "nafciarzy" i mądrze broniący się gospodarze. Remis w doliczonym czasie gry mógł dać Wiśle... Seweryn Kiełpin. Bramkarz Wisły, nie mając nic do stracenia, dołączył do swoich kolegów z pola przy rzucie rożnym. Niewiele brakowało, a głową skierowałby piłkę do bramki. Ostatecznie mecz GKS Tychy - Wisła Płock zakończył się czwartą porażką podopiecznych Marcina Kaczmarka.

Do kuriozalnej sytuacji doszło w 74. minucie meczu. Patrik Carnota schodził z boiska, by ustąpić miejsce koledze. Robił to na tyle powolnie, że sędzia Robert Małek pokazał mu drugą żółtą kartkę, ale... nie pokazał czerwonej. Zmiana została wykonana i GKS przez około 20 minut grał w komplecie, choć nie powinien. Wisła już zapowiedziała, że złoży protest w tej sprawie.

GKS Tychy – Wisła Płock 1:0 (1:0)
1:0 Damian Szczęsny (45. asysta Dawid Dzięgielewski)
GKS: 53. Marek Igaz – 7. Łukasz Małkowski, 19. Łukasz Kopczyk, 17. Mariusz Masternak, 28. Mateusz Mączyński – 20. Adam Imiela (23.11. Damian Szczęsny), 4. Ivica Żunić, 5. Marcel Gąsior, 23. Patrik Carnota (75. 14. Damian Czupryna), 16. Dawid Dzięgielewski (73. 31. Adrian Chomiuk) – 9. Paweł Smółka
W rezerwie pozostali: 22. Maciej Budka, 8. Krzysztof Bizacki, 15. Szymon Sadowski, 30. Damian Krajanowski
Wisła: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 23. Paweł Magdoń, 5. Bartłomiej Sielewski, 16. Fabian Hiszpański – 24. Łukasz Nadolski (55. 18. Piotr Wlazło), 25. Filip Burkhardt – 8. Paweł Kaczmarek (62. 11. Marcin Krzywicki), 10. Janusz Dziedzic, 7. Krzysztof Janus – 9. Łukasz Sekulski (45. 32. Bartłomiej Grzelak).
W rezerwie pozostali: 93. Daniel Szczepankiewicz, 2. Grzegorz Wawrzyński, 14. Marko Radić, 17. Arkadiusz Mysona
Sędzia: Robert Małek (Zabrze)
Żółte kartki: Carnota (dwie), Dzięgielewski - Nadolski, Kaczmarek, Stefańczyk