Koszykarki MON-POLu wreszcie zwycięskie

Dariusz Gdesz / Polskapresse
Koszykarki MON-POLu wygrały bardzo ważny mecz. W niedzielę płocczanki pokonały we własnej hali KKS Apteki Arnika Olsztyn 88:85. Wygrana pozwoliła wskoczyć na 4. miejsce w tabeli.

Drużyna MON-POLu wybiegła na parkiet w swoim żelaznym składzie: Monika Maj, Iwona Szarzyńska, Sylwia Janas, Aldona Morawiec i Aleksandra Krzysztofik. Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi. Pod koniec pierwszej kwarty gospodyniom udało się odskoczyć na sześć punktów. Olsztynianki podgoniły jednak i pierwszą odsłonę MON-POL wygrał 22:20. Druga kwarta to już większa dominacja MON-POLu. Płocczanki konsekwentnie powiększały przewagę. Wygrana w tej części 26:17 pozwoliła odskoczyć rywalkom na 11 punktów. Duża w tym zasługa wracających do dobrej dyspozycji Maj i Domańskiej.

Trzecią kwartę znów dobrze zaczęły gospodynie. Przewaga urosła do 13 punktów, ale wtedy drużyna… stanęła. MON-POL zdobył tylko dwa punkty przy 10 rywalek. Tym samym olsztynianki zbliżyły się na cztery punkty. W pewnym momencie KKS wyszedł na prowadzenie 64:63. Tę odsłonę płocczanki przegrały 18:29, a w całym meczu był remis 66:66. Cokolwiek przed ostatnią kwartą usłyszały zawodniczki MON-POLu, podziałało. Zespół wyszedł na parkiet dużo bardziej skupiony. Obu drużynom nie pomagały kolejne przewinienia, przez co niektóre zawodniczki wcześniej kończyły udział w meczu. Wojnę nerwów wygrały jednak nasze koszykarki, które ostatecznie zwyciężyły 88:85.

Płocczanki czekają jeszcze dwa ważne mecze, z INEA AZS Poznań (2. miejsce) i King Wilki Morskie Szczecin (3. miejsce).

MON-POL Płock - KKS Apteki Arnika Olsztyn 88:85 (22:20 ; 26:17 ; 18:29 ; 22:19)
MON-POL: J. Domańska 14, S. Janas 12, A. Trzewikowska, K. Wilamowska, A. Gruchot, I. Szarzyńska 23, K. Sikorska 6, M. Maj 15, A. Morawiec 13, J. Piechocka, A. Trzeciak, A. Krzysztofik 5
KKS Apteki Arnika: K. Różyńska 27, D. Spittal, J. Markiewicz 8, N. Żukowska 5, I. Polak 2, A. Minczewska 15, P. Ulaszewska 2, J. Musijowska 22, A. Todys, K. Zajączkowska, J. Wichłacz 4, A. Żygowska