MON-POL w ten weekend bez zdobyczy punktowej

Daniel Świerżewski
DARIUSZ GDESZ / POLSKAPRESSE
Niezbyt miło będą wspominać ostatni weekend koszykarze i koszykarki MON-POLu. Panowie ulegli OKK Sokół Ostrów Mazowiecka, a panie przegrały z liderkami z Konina.

Walczący na trzecioligowym froncie koszykarze nienajlepiej rozpoczęli mecz z Sokołem i przegrali pierwszą kwartę 15:18. Druga odsłona była już zdecydowanie lepsza w ich wykonaniu i po pierwszej połowie to oni cieszyli się z prowadzenia. Niestety trzecia i czwarta kwarta to zdecydowanie lepsza gra gości. O losach meczu zdecydowało ostatnie pięć minut. Płocczanie prowadzili wówczas jednym punktem, ale dobra końcówka w wykonaniu przyjezdnych sprawiła, że punkty pojechały do Ostrowi.

MON-POL Płock - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 67:72 (15:18 ; 27:14 ; 11:17 ; 14:23)
MON-POL: Borowski, Rutkowski, Czajkowski 15, Sulkowski 10, Lewandowski 5, Enkhbaatar 1, Kaźmierowski, Kuta 12, Jankowski, Kowalski 2, Byambadorj 12, Nowakowski 10

Trudniejsze zadanie czekało podopieczne Ireneusza Jasiński i Michała Mrówczyńskiego. Rywalkami MON-POLu były bowiem przewodzące ligowego stawce zawodniczki MKS PWSZ Konin. Gospodynie zagrały w swoim żelaznym ustawieniu Szarzyńska, Janas, Morawiec, Maj, Krzysztofik. Pierwsza kwarta to zażarta walka, a żadna z drużyn nie mogła na długo utrzymać przewagi. Ostatecznie przyjezdne wygrały tę część 26:24, ale cały czas była nadzieja, że zespół z Konina wreszcie pozna smak porażki. Druga odsłona była już nieco słabsza i znów lepsze okazały się być przyjezdne.
W trzeciej kwarcie obie drużyny opadły chyba nieco z sił, bo ciężko przychodziło im zdobywanie punktów. W ostatniej części na parkiecie istniała tylko jedna drużyna. MKS wygrał ją 22:5, a cały mecz 81:56. Tym samym liderki wciąż są niepokonane, a MON-POL doznał pierwszej porażki w tym sezonie na własnym terenie.

MON-POL Płock – MKS PWSZ Konin 56:81 (24:26, 15:20, 12:13, 5:22)
MON-POL: Patrycja Iwan, Joanna Domańska 4, Sylwia Janas 14, Karolina Wilamowska, Aleksandra Gruchot, Iwona Szarzyńska 7, Karolina Sikorska 10, Monika Maj 14, Aldona Morawiec 3, Joanna Piechocka, Anita Trzeciak, Aleksandra Krzysztofik 4

MKS PWSZ: Iwona Płóciennik 6, Aleksandra Kaja 3, Marta Wiertelak 2, Elżbieta Paździerska 5, Milena Krzyżaniak 4, Anita Szemraj 19, Anna Gurzęda 11, Ramona Casimiro 14, Marta Libertowska 4, Angelika Kuras, Katarzyna Motyl 13