Orlen Wisła Płock - RK Nexe Našice. Nafciarze wygrali z Chorwatami! Mamy trzecie miejsce w Lidze Europejskiej!

Facebook / SPR Wisła Płock
W niedzielę, 29 maja, Orlen Wisła Płock grała z RK Nexe o trzecie miejsce Ligi Europejskiej. Po nie najlepszym spotkaniu, Nafciarze wygrali z Chorwatami 27:22 (14:13) i zakończyli zmagania w Europie na najniższym stopniu podium! To najlepszy wynik w historii naszej drużyny!

Orlen Wisła Płock 27:22 RK Nexe Našice

Skład Wisły: Adam Morawski, Admir Ahmetasević - Michał Daszek 3, Tin Lučin 3, Jan Jurecić 4, Uroš Mitrović, David Fernández 1, Abel Serdio 4, Leon Šušnja, Zoltán Szita 3, Przemysław Krajewski, Mirsad Terzić, Lovro Mihić 5, Mikołaj Czapliński, Dmitrij Żytnikow 4, Sergei Kosorotov.

Skład Nexe: Dominik Kuzmanović, Mihailo Radovanović - Saša Barišić Jaman, Marin Jelinić 2, Ivan Vida, Borna Manci Mičević 3, Alen Blažević, Andraž Velkavrh, Tomislav Severec 1, Luka Moslavac 3, Janko Kević, Mario Tomić 2, Fahrudin Melić 4, Halil Jaganjac 1, Dorian Markušić 1, Gianfranco Pribetić 5.

Kary: Fernández 6', Šušnja 52' - Blažević 20'.
Czerwona kartka: Terzić (za uderzenie przeciwnika w twarz) 24'.
Sędziowie: Dimitar Mitrevski, Blagoja Todorovski (Macedonia Północna).

Po sobotnim słabym spotkaniu, Nafciarze przystępowali do spotkania z RK Nexe z nadzieją poprawy nastrojów i przede wszystkim gry. Nie wszystko w naszej grze wyglądało najlepiej, ale przeciwnicy dostosowali się poziomem i popełniali mnóstwo błędów w ataku, dzięki też naszej skutecznej obronie. Niestety, i my nie unikaliśmy wręcz dziecinnych strat, ale w pewnym momencie odskoczyliśmy na pięć bramek. Rywale w końcówce pierwszej części zniwelowali to i ostatecznie do szatni schodziliśmy, prowadząc 14:13. Po przerwie obraz gry w zasadzie nie uległ zmianie. Chorwaci prezentowali się słabo, a my dobrze graliśmy w obronie. Tym razem nie popełnialiśmy już sami tyle błędów i byliśmy bardziej skuteczni, dzięki czemu w pełni zasłużenie i bez większej "nerwówki" wygraliśmy 27:22, zapewniając sobie najniższy stopień podium. Trzecie miejsce w Lidze Europejskiej to również nasz historyczny wynik. Poprawiliśmy osiągnięcie z tamtego roku, gdy byliśmy na czwartym miejscu. Brawo Nafciarze! Przed nami jeszcze zwieńczenie sezonu - finał PGNiG Pucharu Polski. 4 czerwca o godzinie 18:30 zagramy w Tarnowie z Łomżą Vive Kielce.

Relacja:

• Nie udało się wczoraj, ale Nafciarze zrehabilitowali się dzisiaj. Mamy medal i poprawiamy historyczny wynik sprzed roku!
  • 60' - KONIEC! 27:22! Jesteśmy trzecią drużyną Ligi Europejskiej!
  • 60' - Daszek z drugiej linii zatrzymany, ale przejęliśmy piłkę w obronie!
  • 59' - Rzut pod presją czasu z prawego rozegrania - 27:22
  • 58' - Dima!!! Możemy to już napisać! Mamy brązowy medal Ligi Europejskiej!!! - 27:21
  • 58' - Skuteczny rzut z koła Nexe - 26:21
  • 57' - Dima w słupek, niestety - 26:20
  • 57' - ADAM MOOOORAWSKIIIII!!!!
  • 56' - Daszek wszedł w pierwszą linię i skutecznie rzucił! - 26:20
  • 55' - Moslavac szybko odpowiada - 25:20
  • 55' - Jurecić zatrzymany, ale rzucał z trudnej pozycji.
  • 54' - Rzut broni bramkarz. Piłka na aucie - atakujemy dalej - 25:19
  • 53' - LOOOOCZEEEK! Zatrzymany rzut ze środka Barisicia!
  • 53' - Mieliśmy trochę szczęścia. Piłka ładnie poszła po obwodzie, rzucił Daszek, a bramkarz miał piłkę na rękach, ale wpadła ostatecznie do bramki! - 25:19
  • 53' - Gol z koła - 24:19
  • 52' - Kara dla Susnji.
  • 52' - Loczek zatrzymuje rzut z biodra! Przeciwnicy wciąż atakują
  • 51' - Poprzeczka Nafciarzy. Nexe w ataku - 24:18
  • 51' - Odważna i efektowna próba przeciwników, ale próba wrzutki mocno nieskuteczna! - 24:18
  • 50' - Czas dla Nexe. Dobry fragment Lucina i trzy bramki z rzędu. Jesteśmy blisko!
  • 50' - Bomba Lucina odbiła się jeszcze od bloku i wpadła do siatki! - 24:18
  • 49' - Loczek zatrzymał rywala. Nexe mogło dobić, ale trafiło w słupek. Mamy piłkę! - 23:18
  • 49' - Przejęcie i szybka akcja z kilku podań. Lucin ponownie trafia i wracamy na +5! - 23:18
  • 49' - Lucin wreszcie skutecznie! - 22:18
  • 49' - Rzut karny dla Wisły. Kto tym razem podejdzie do piłki?
  • Znów po odskoczeniu na pięć goli zaczęliśmy popełniać głupie błędy i marnujemy okazję, ale są jeszcze trzy bramki zapasu. Walczymy!
  • 48' - Czas dla Wisły.
  • 48' - Lucin zatrzymany przez bramkarza. Szybka akcja i gol Nexe - 21:18
  • 47' - Znów mieli problemy w ataku przeciwnicy i znów w ostatniej chwili zagrali do koła - skutecznie - 21:17
  • 46' - Jurecic zatrzymany przez bramkarza. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Karne w tym tygodniu to koszmar Nafciarzy...
  • 46' - Rzut karny dla Nafciarzy po faulu na Abelu!
  • 46' - Ahmetasevic wszedł na rzut karny i zatrzymał rywala! - 21:16
  • 46' - Rzut karny dla Nexe
  • 45' - Rzut z ostrego kąta ze skrzydła prosto w poprzeczkę, lecz Nafciarze popełnili błąd w kontrze.
  • 45' - Susnja bliski przejęcia, ale wciąż rywale atakują.
  • Czas dla Nexe. W pierwszej części szybko wypuściliśmy pięć bramek przewagi. Jak będzie teraz? Oby inaczej!
  • 44' - Strata Nexe i kolejna kontra! Serdio do Mihicia i znów mamy pięć oczek na plusie - 21:16
  • 44' - Piękna akcja Nafciarzy! Piłka jak po sznurku trafiła do Janka. Gol ze skrzydła - 20:16
  • 43' - Loczek zatrzymuje rzut z drugiej linii! - 19:16
  • 42' - Wymuszony rzut Szity bez trudu zatrzymał bramkarz - 19:16
  • 42' - Próba do koła, ale nieudana. Mamy piłkę, lecz sędziowie wskazują grę pasywną.
  • 42' - Żółta kartka dla trenera Chorwatów.
  • 41' - Kosorotov zatzrymany, ale wcześniej mieliśmy faul. Atakujemy.
  • 41' - Wyrzucili piłkę w aut Chorwaci!
  • 40' - Blok Nafciarzy i interwencja Loczka. Szybkie podanie do Mihicia i mamy gola! - 19:16
  • 39' - Kosorotov nad poprzeczką... - 18:16
  • 39' - Fernandez na skrzydło do Jurecicia, ale nasz zawodnik był faulowany. Będziemy mieli pierwszy rzut karny.
  • 38' - Męczyli się w swojej akcji Chorwaci, ale ostatecznie dostarczyli piłkę do koła i zdobyli bramkę - 18:16
  • 38' - Dima w samo okienko! - 18:15
  • 37' - Micevic wszedł w pierwszą linię i oddał celny rzut - 17:15
  • 36' - Niestety. Prosta strata przy próbie szybkiego rozegrania akcji. Znów Chorwaci w ataku - 17:14
  • 36' - Dobrze gramy blokiem i przejmujemy piłkę!
  • 36' - Rywale niecelnie do koła, lecz sędziowie odgwizdali faul.
  • 35' - SZITA! Potężny rzut i bramka! - 17:14
  • 35' - Strata Nexe! Mamy szansę odskoczyć na trzy bramki! - 16:14
  • 34' - Kolejna dobra obrona Loczka, lecz rywale utrzymują się przy posiadaniu.
  • 33' - Morawski zatrzymuje rzut i wypuszcza Mihicia na kontratak! Gol Chorwata! - 16:14
  • 32' - Szita potężny rzut w dolny sektor bramki! - 15:14
  • 32' - Męczymy się w ofensywie, ale wciąż atakujemy.
  • 31' - Szybka bramka z koła - 14:14
  • 31' - Nexe zaczęło grę! - 14:13
  • Zawodnicy już na parkiecie. Zaraz wznawiamy.
  • Trudno było oczekiwać nagłego olśnienia po wczorajszym meczu. Dziś, na szczęście, rywale się dostosowali i też mają swoje problemy. Nieważny jest jednak styl. Wygrajmy to po prostu. Jest to potrzebne na podbudowane psychiczne przed ostatnim meczem o Puchar Polski.
  • Widać ewidentnie, że w dzisiejszym meczu grają ze sobą dwie przegrane wczoraj drużyny. Nie ma tego ognia, a i nie wszystko układa się jak należy. Wisła długo dobrze pracowała w defensywie, co pozwalało jej dorzucać łatwe bramki, chociaż kilka razy w prosty sposób zgubiliśmy też piłkę. Można powiedzieć, że sami wpakowaliśmy się w kłopoty, bo później siedmiominutowy przestój sprawił, że rywale z pięciu bramek straty doprowadzili do remisu. Walczmy Panowie - lepszy brąz niż nic!
  • 30' - Rzut nie sprawił kłopotów Loczkowi. Prowadzimy do przerwy jedną bramką - 14:13
  • 30' - Wybrzmiała syrena, ale Nexe ma jeszcze rzut wolny.
  • 30' - Krajewski zatrzymany ze skrzydła, ale dobił skutecznie Dima - uff... - 14:13
  • 29' - Indywidualna akcja Jaganjaca, minął obrotem Susnje i wrzucił piłkę do bramki - 13:13
  • 28' - Jeden z naszyh zawodników wszedł w pole karne. Tracimy piłkę i Nexe ma szansę na remis - 13:12
  • 28' - Rozegranie Chorwatów do koła zakończone kontaktową bramką - 13:12
  • 27' - Bramkarz zatrzymuje Kosorotova. Znów mamy słaby fragment w ataku - 13:11
  • 26' - Nieudane zagranie do koła i bramka Nexe z kontry - 13:11
  • 25' - Micević wbiegł w pierwszą linię z prawego rozegrania i oddał celny rzut - 13:10
  • 25' - Rozegraliśmy piłkę po obwodzie i na rzut zdecydował się Szita - nad poprzeczką - 13:9
  • 24' - Melić wykorzystał karnego - 13:9
  • 24' - Czerwona kartka dla Terzicia za uderzenie w twarz. To nie jest nasz tydzień pod tym względem...
  • 23' - Dima z drugiej linii - celnie! - 13:8
  • 22' - Przejęliśmy raz jeszcze piłkę, ale tym razem Krajek zatrzymany przez bramkarza. Po chwili faul w ataku Nexe i znów atakujemy - 12:8
  • 22' - Znów rywale zgubili piłkę, dzięki naszej dobrej obronie, ale niestety Krajewski zagubił się w kontrze i też oddał piłkę rywalom.
  • 21' - Zabawa naszych zawodników! Mihić wrzucił do Daszka, a ten wpakował piłkę do pustej siatki - 12:8
  • 20' - Kosorotov nad poprzeczką, ale był daulowany. Kara dla Blaževicia.
  • 19' - Przejęliśmy piłkę, lecz niestety zgubił się w kontrze Lucin, który popełnił błąd kroków. Rywale za to odpowiedzieli bramką - 11:8
  • 18' - Cudowny rzut środkowego rywali, ale bardzo szybko odpowiedział Mihić - 11:7
  • 17' - Dima chciał zaskoczyć rzutem z biodra, ale obok slupka - 10:6
  • 17' - Poprzeczka rywali! Atakujemy! - 10:6
  • 16' - Zgubili piłkę Chorwaci, a my robimy swoje! Jurecić trzecia bramka! - 10:6
  • 15' - Fernandez zatrzymany przez bramkarza. Piłka odbija się od poprzeczki i trafia do Serdio, który jest dziś nieomylny! - 9:6
  • 14' - Nexe trafia z lewego skrzydła - 8:6
  • 13' - Mihić zatrzymany przez bramkarza po próbie z koła - 8:5
  • 13' - Przełamali się Chorwaci po pięciu minutach. Gol z prawego rozegrania - 8:5
  • Nasza relacja może być nieco chaotyczna, ale transmisja ze spotkania nie jest zbyt zadowalająca... Wracamy do gry!
  • Czas dla Nexe.
  • 12' - Tym razem się udało! Kolejny przechwyt w obronie i Jurecić trafia po kontrataku! Dobrze gramy w defensywie - 8:4
  • 12' - Aj mogło być pięknie! Przejęliśmy piłkę, ale tym razem kontry nie wykorzystał Janek! - 7:4
  • 11' - Kolejna cudowna interwnecja Loczka i bramka Jurecica z koła po kontrataku! - 7:4
  • 10' - Abel trafia lobem po podaniu Szity! - 6:4
  • 10' - ADAM MORAWSKI ZATRZYMUJE KOŁOWEGO! - 5:4
  • 9' - Fernandez zatrzymany przez bramkarza. - 5:4
  • 8' - Nieudana akcja w ataku. Straciliśmy piłkę i rywale rzucili do pustej bramki - 5:4
  • 7' - Szybka odpowiedź rywali - 5:3
  • 7' - Szita gol! - 5:2
  • 6' - Melić ponownie skuteczny - 4:2
  • 5' - Dopiero zauważyliśmy. Mimo założeń przedmeczowych, to jednak Nafciarze są gospodarzami, a więc prowadzimy 4:1, a nie 1:4. Mała różnica, ale jednak. Tymczasem karny dla Nexe.
  • 5' - Terzic otrzymał żółtą kartkę, przeciwnicy atakują.
  • 5'- Faul w ataku Nafciarzy, po chwili niecelna próba rywali i bramka Lovro po szybkim ataku! Jest dobrze! - 1:4
  • 4' - Fernandez trafia, a po chwili broni Loczek! - 1:3
  • 4' - Susnja ofiarnie, ale nie zdołał przejąć piłkę. W ostateczności Chorwaci zdobyli pierwszą bramkę ze skrzydła - 1:2
  • 3' - Ponownie Abel! Tym razem po podaniu Szity - 0:2
  • 3' - Wisła wciąż w ataku. Jaganjac ukarany żółtą kartką.
  • 2' - Loczek! Dobre wejście w mecz! - 0:1
  • 1' - Abel z koła po podaniu Dasza! - 0:1
  • 1' - Ruszyliśmy! Oby było lepiej niż wczoraj!
  • 16:30 - Wisła zacznie mecz w ataku.
  • 16:27 - Hymn Ligi Europejskiej rozbrzmiewa w Portugalii. Już tylko chwila!
  • 16:26 - Nafciarze wybiegają na halę! Zaraz zaczynamy!
  • 16:24 - Chorwaci pojawiają się na parkiecie!
  • 16:22 - Zaczynamy prezentacje zespołów!
  • 16:15 - Do meczu jeszcze kwadrans, więc zachęcamy do poznania sylwetki naszego rywala - tutaj.
  • 16:13 - Po sobotnich meczach za faworyta można uznać Chorwatów. Chociaż przegrywali cały mecz z Magdeburgiem, to jednak gonili wynik i starali się wyrównać. Wisła natomiast była rozbita, przede wszystkim, psychicznie i trudno wierzyć, by pozbierała się w niecałe 24 godziny.
  • 16:09- W składzie Wisły dziś jedna zmiana - Ahmetasević zastąpił Witkowskiego.
  • 16:07 - Za niecałe pół godziny rozpocznie się spotkanie Wisły z RK Nexe. Czego dziś możemy spodziewać się po Nafciarzach?