Resovia - Wisła: wysoka wygrana w deszczowej aurze [ZDJĘCIA, BRAMKI]

01.06.2013 Resovia - Wisła Płock 0:3
01.06.2013 Resovia - Wisła Płock 0:3 fot. Krzysztof Kapica / mediaregionalne.pl
Piłkarze Wisły Płock odnieśli efektowne i bardzo ważne zwycięstwo w Rzeszowie. Resovia nie potrafiła nawiązać równorzędnej walki i mecz zakończył się zasłużoną wygraną „nafciarzy” 3:0.

Na początku wydawało się, że będzie to trudne spotkanie. Pierwszą groźną sytuację stworzyli miejscowi. Strzał Roberta Tunkiewicza z ośmiu metrów obronił jednak Daniel Szczepankiewicz. Później do głosu dochodzili już właściwie tylko zawodnicy Wisły. Dobrą okazję miał Tomasz Grudzień, który po minięciu obrońcy zdecydował się na strzał z rogu pola karnego. Broniący bramki Resovii Marcin Petryka końcami palców wybił piłkę zmierzającą w okienko. Później strzałów próbowali jeszcze Jacek Góralski, Łukasz Nadolski, Filip Burkhardt i ponownie Grudzień. Żadne z tych uderzeń nie sprawiło jednak bramkarzowi gospodarzy problemów. Gdy pierwsza połowa powoli zbliżała się do końca, dobrym zagraniem w pole karne popisał się Marcin Krzywicki. Piłka trafiła do Góralskiego, który płaskim strzałem pokonał Petrykę.

Prowadzenie udało się podwyższyć dość szybko po zmianie stron. W 52. minucie Nadolski dośrodkował z prawej strony w pole karne, do futbolówki dopadł Bartłomiej Sielewski, który mocnym uderzeniem trafił do pod poprzeczkę. Gospodarze próbowali nawiązać walkę, ale tego dnia doskonale spisywała się płocka defensywa. W 71. minucie było już po meczu. Gola na 3:0 strzelił Łukasz Sekulski, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Wisła odniosła pewne i zasłużone zwycięstwo. Kolejny krok ku I lidze płocczanie zrobią w środę. Podopieczni Marcina Kaczmarka podejmą na własnym obiekcie Wisłę Puławy. Wszyscy na mecz!

Resovia Rzeszów - Wisła Płock 0:3 (0:1)
0:1 Jacek Góralski (44. asysta Marcin Krzywicki)
0:2 Bartłomiej Sielewski (52. asysta Łukasz Nadolski)
0:3 Łukasz Sekulski (71.)

Resovia: 82. Marcin Pietryka – 18. Mateusz Świechowski (76. 6. Bartosz Jaroch), 24. Dariusz Frankiewicz, 13. Andriy Nikanovych, 25. Mirosław Baran (46. 5. Wiesław Kozubek) – 27. Kamil Słaby (63. 8. Konrad Domoń), 20. Dawid Kwiek, 17. Michał Ogrodnik (61. 21 Dariusz Brągiel), 10. Bartłomiej Makowski - 9. Tomasz Ciećko, 4. Robert Tunkiewicz

Wisła: 21. Daniel Szczepankiewicz – 24. Łukasz Nadolski, 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 17. Arkadiusz Mysona – 4. Jacek Góralski, 5. Bartłomiej Sielewski – 16. Fabian Hiszpański, 25. Filip Burkhardt (74. 10. Janusz Dziedzic), 20. Tomasz Grudzień (82. 15. Daniel Mitura) – 6. Marcin Krzywicki (68. 9. Łukasz Sekulski)

Sędziował: Piotr Lasyk (Śląski ZPN)
Żółte kartki: Jaroch, Kozubek (Resovia)