Sparing Wisła - Stomil: wygrana płocczan w kolejnym przedsezonowym teście [ZDJĘCIA]

Sparing Wisła - Stomil zakończył się wygraną "nafciarzy"
Sparing Wisła - Stomil zakończył się wygraną "nafciarzy" fot. Emil Grochowski
Sparing Wisła - Stomil dla "nafciarzy". Podopieczni Marcina Kaczmarka wygrali po niezłej grze 2:1. Wygrana płocczan w kolejnym sparingu to dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem.

Sparing Wisła - Stomil na początku był dość wyrównany. Wraz z upływającym czasem coraz bardziej widoczna była jednak przewaga gospodarzy. "Nafciarze" kilkukrotnie starali się zagrozić bramce Stomilu, nie udało się jednak żadnej z akcji zamienić na gola. Dopiero pod koniec pierwszej połowy z "pomocą" przyszedł Piotr Skiba. Bramkarz gości udanie interweniował poza polem karnym, ale jego dalekie wyjście wykorzystał Paweł Kaczmarek i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce. Po 45 minutach sparing Wisła - Stomil lepiej układał się dla "nafciarzy".

Po zmianie stron sparing Wisła - Stomil nadal był dość jednostronnym widowiskiem. Bardzo szybko płocczanon udało się zdobyć drugiego gola. W 48. minucie Łukasz Sekulski znakomicie zagrał na prawe skrzydło do Fabiana Hiszpańskiego. Ten dośrodkował w pole karne, a tam już czekał "Sekul", który bez najmniejszych problemów ze strzeleniem gola. Wydawało się wtedy, że wygrana płocczan w kolejnym przedsezonowym teście będzie czystą formalnością. Gdyby gospodarze zachowali koncentrację, sparing Wisła - Stomil mógł i powinien zakończyć się dużo bardziej efektownym zwycięstwem.Inicjatywę zaczęli jednak przejmować olsztynianie. Seweryn Kiełpin miał sporo pracy. Bramkarz Wisły obronił nawet rzut karny, a później popisał się jeszcze jedną udaną interwencją. Skapitulował dopiero w 88. minucie, kiedy pokonał go... Łukasz Nadolski. Piłka trafiła w zawodnika Wisły i wpadła do bramki. Ostatecznie sparing Wisła - Stomil zakończył się wygraną 2:1.

Sparing Wisła - Stomil był okazją do przyjrzenia się dwóm nowym zawodnikom. Paweł Kaczmarek i Cezary Stefańczyk rozegrali dobre zawody i można mieć nadzieję, że zespół będzie miał z nich sporą pociechę podczas sezonu. Na murawie pojawili się także testowani przez Wisłę 22-letni obrońca Dawid Abramowicz, Bartłomiej Grzelak oraz zawodnik, którego dane wciąż są trzymane w tajemnicy.

Wisła Płock – Stomil Olsztyn 2:1 (1:0)
1-0 Paweł Kaczmarek '43
2-0 Łukasz Sekulski '48
2-1 Łukasz Nadolski '88 (samobójcza)
Wisła: Szczepankiewicz (46. Kiełpin) – Stefańczyk (46. Nadolski), Magdoń (70. Wawrzyński), Radić (46. Sielewski), Mysona (46. Abramowicz) – Janus (46. Hiszpański), Góralski (46. zawodnik testowany), Burkhardt (46. Adamczyk), Kaczmarek (46. Grudzień) – Dziedzic (46. Grzelak) – Krzywicki (40. Sekulski)
Stomil: Skiba (45. Leszczyński) - Bucholc (65. Mroczkowski), Koprucki (65. Tomkiewicz), Remisz (65. Szymonowicz), Hempel (45. Dziemidowicz) – D. Kun (65. Żwir), Jegliński (65. Łysiak), Głowacki (65. Michałowski), Lech (65 P. Kun), Bzdęga (65. Papka) - Kaźmierowski (65. Łukasik)