18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

W Zabrzu bez niespodzianki - pewna wygrana Wisły

Wisła Płock odniosła kolejne zwycięstwo. Tym razem podopieczni Larsa Walthera wygrali w Zabrzu z Powenem 32:26. „Nafciarze” od samego początku narzucili swój styl gry i prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty.

Po pięciu minutach na tablicy wyświetlał się wynik 3:0 dla wicemistrzów Polski. Nie mogło to pozostać bez reakcji trenera zabrzan, który poprosił o czas. Przyniosło to efekt, gospodarze prezentowali się nieco lepiej i w 12. minucie zbliżyli się do rywali na jeden punkt. Na szczęście płocczanie wzięli się w garść i dzięki zabójczym kontratakom odskoczyli Powenowi na pięć goli. „Nafciarzom” udało się utrzymać tę przewagę do końca pierwszej połowy. Zabrzanie nie dali rady się już za bardzo zbliżyć do Wisły i schodzili na przerwę przegrywając 13:18.

Druga połowa zaczęła się w dość wolnym tempie. Obie drużyny zdobywały co prawda bramki, ale popełniały też sporą ilość błędów. Gra nieco się zaostrzyła, kiedy sędzia wyrzucił na ławkę kar trzech zawodników, w tym dwóch gospodarzy. „Nafciarzom” udało się wykorzystać przewagę i nieco podwyższyć prowadzenie. Dorobek bramkowy byłoby bardziej okazały, gdyby nie fatalna postawa gości przy rzutach karnych. Zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie zawodnicy Walthera zmarnowali kilka strzałów z siódmego metra. Ważnym wydarzeniem meczu był powrót na parkiet Adama Twardo. Zawodnik zmagał się ostatnio z bólem pleców. Mimo upływającego czasu, gospodarze nie zamierzali łatwo oddać zwycięstwa i starali się nawiązać walkę z płocczanami. Wisła miała jednak na tyle bezpieczną przewagę, że zwycięstwo nie było ani przez moment zagrożone. Wicemistrzowie Polski wygrali 32:26 i pozostają niepokonani w tym sezonie.

A 10 listopada dojdzie do hitu rundy jesiennej. Do Płocka przyjedzie drużyna Vive Tragów Kielce! Wcześniej, bo 24 października Wisła zmierzy się w Pucharze Polski z Siódemką Miedzią Legnica.

NMC Powen Zabrze - Orlen Wisła Płock 26:32 (13:18)
NMC Powen: S.Kicki, A.Banisz, K.Kotliński - A.Niedośpiał, P.Kuchczyński(1), A.Bushkov(7, 3k), A.Kowalski(4), Ł.Kandora, D.Żółtak, Ł.Stodtko(2), G.Garbacz(1), K.Mokrzki(5, 2k), P.Adamczak, S.Rumniak(5), W.Nat

Wisła: M.Šego, M.Wichary - A.Wiśniewski(8), V.Ghionea(6, 1k), I.Nikčević, K.Syprzak(4), M.Toromanović(1), P.Paczkowski, A.Twardo, B.Kavaš(2), M.Kubisztal(4, 1k), N.Eklemović(2), F.Ilyés, P.Nenadić(5, 2k)

Upomnienia: Ł.Stodtko, G.Garbacz, K.Mokrzki - M.Toromanović, F.Ilyés, P.Paczkowski

Kary:**NMC Powen 16 min (P.Kuchczyński 4 min, D.Żółtak 4 min, G.Garbacz 4 min, Ł.Stodtko 2 min, K.Mokrzki 2 min) - Wisła** 8 min (M.Toromanović 2 min, K.Syprzak 2 min, M.Kubisztal 2 min, P.Paczkowski 2 min)