Wisła Płock - Dolcan Ząbki na remis [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wisła Płock zremisowała u siebie z Dolcanem 2:2
Wisła Płock zremisowała u siebie z Dolcanem 2:2 fot. Emil Grochowski
Wisła Płock - Dolcan Ząbki na remis. Po dobrym i zaciętym meczu "nafciarze" podzielili się punktami z ówczesnym liderem I ligi. Miło mecz na pewno będzie wspominał Krzysztof Janus, autor obu trafień dla Wisły.

Mecz Wisła Płock - Dolcan Ząbki lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, ale gola pierwszy zdobyli... goście. Zamieszanie w poli karnym wykorzystał Dariusz Zjawiński i było 1:0 dla Dolcanu. Podopieczni Marcina Kaczmarka chcieli jak najszybciej wyrównać. Udało się w 28. minucie. Filip Burkhardt dośrodkował w pole karne, gdzie Krzysztof Janus popisał się celnym strzałem głową.

Kiedy pierwsza połowa meczu Wisła Płock - Dolcan Ząbki zbliżała się do końca i wszyscy myślami byli już w szatni, cios zadała Wisła. Paweł Kaczmarek zagrał w pole karne do Janusza Dziedzica. Po jego strzale piłka trafiła w oba słupki i wyszła w pole. Na szczęście w odpowiednim miejscu stał Janus, który dał "nafciarzom" prowadzenie.

Druga połowa meczu Wisła Płock - Dolcan Ząbki to ataki gości. Płocczanie czekali na szansę wyprowadzenia kontry. Jedna z nich mogła, a nawet powinna zakończyć się golem. Dziedzic spudłował jednak z czterech metrów. Dolcan dopiął swego w 68. minucie. Bartosz Wiśniewski, który karierę piłkarską zaczynał w Płocku ustawił piłkę na 16. metrze i ładnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Daniela Szczepankiewicza. Wynik meczu Wisła Płock - Dolcan Ząbki nie uległ już zmianie i "nafciarze" zanotowali 24. mecz ligowy bez porażki.

Wisła Płock - Dolcan Ząbki 2:2 (2:1)
0:1 Dariusz Zjawiński (6.)
1:1 Krzysztof Janus (28.)
2:1 Krzysztof Janus (45.)
2:2 Bartosz Wiśniewski (68.)
Wisła: 93. Daniel Szczepankiewicz – 20. Cezary Stefańczyk, 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 17. Arkadiusz Mysona – 4. Jacek Góralski, 25. Filip Burkhardt (73. 18. Piotr Wlazło) – 7. Krzysztof Janus, 10. Janusz Dziedzic, 8. Paweł Kaczmarek (78. 13. Tomasz Grudzień) – 11. Marcin Krzywicki (82. 32. Bartłomiej Grzelak)
Dolcan: 1. Rafał Leszczyński - 14. Damian Jakubik, 6. Piotr Klepczarek, 19. Rafał Grzelak - 9. Paweł Tarnowski (58. 24. Damian Świerblewski), 23. Szymon Matuszek, 20. Bartosz Osoliński, 13. Grzegorz Piesio (76. 2. Piotr Bazler), 7. Kamil Mazek (58. 15. Tomasz Prejs) - 21. Bartosz Wiśniewski, 10. Dariusz Zjawiński
Żółte kartki: Góralski, Mysona - Matuszek, Klepczarek