Wisła Płock pewnie wygrała z Czuwajem Przemyśl

źródło: Orlen Arena
Piłkarze ręczni Wisły Płock nie dali większych szans zespołowi Czuwaju Przemyśl. Przewaga wicemistrzów Polski od pierwszej do ostatniej minuty nie podlegała dyskusji.

Po pięciu minutach Wisła prowadziła już 4:1. Po kwadransie przewaga wynosiła już siedem bramek, a „nafciarze” prowadzili 12:5. Duża w tym zasługa Marcina Wicharego, który pewnie łapał rzuty zawodników Czuwaju. Trzeba dodać, że goście do sytuacji strzeleckich dochodzili rzadko, a ich strzały nie były najwyższych lotów. Do samego końca pierwszej połowy przewaga utrzymywała się na bezpiecznym poziomie i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 23:11. W tym momencie mecz mógłby się w zasadzie zakończyć.

W drugiej połowie między słupkami płockiej bramki pojawił się Marin Šego. Pierwsze minuty po zmianie stron to nieco lepsza gra Czuwaju, dystans do Wisły nadal był jednak spory. Mimo to Lars Walther poprosił o przerwę, by nieco uspokoić grę swoich zawodników i nie dać się rozkręcić rywalom. Do końca meczu płocczanie nie forsowali tempa, spokojnie pilnując wypracowanej przewagi. Skrzydeł dodała 40. bramka, którą zdobył Toromanović na trzy minuty przed końcem. Ostatecznie Wisła wygrała 44:27 i wciąż pozostaje drużyną niepokonaną. Przynajmniej na parkiecie…

Wisła Płock - AZS Czuwaj Przemyśl 44:27 (23:11)
Wisła: M.Šego (30% 7/22, 0/1 k), M.Wichary (59% 15/24, 1/3 k) - C.Spanne(4, 0/1k), A.Wiśniewski(8), V.Ghionea, M.Toromanović(4), K.Syprzak(4), P.Paczkowski(5), F.Ilyés(6), P.Nenadić(4, 2/2k), A.Twardo(3), B.Kavaš(3), M.Kubisztal(2), N.Eklemović(1)

AZS Czuwaj: A.Szczepaniec (29% 6/20, 0/1 k), P.Sar (28% 5/18), F.Jarosz (16% 2/17, 1/2 k) - P.Papaj(1), D.Misiewicz(3), Ł.Hataś(1), M.Kroczek(2), D.Kubisztal(1), M.Kubisztal(6), K.Błażkowski, R.Dziatkiewicz, Ł.Nowak, B.Oliferchuk(6, 3/3k), P.Stołowski(5, 0/1k), R.Sliwka(2)

Upomnienia: A.Wiśniewski, P.Paczkowski, F.Ilyés - M.Kubisztal, D.Kubisztal

Kary: Wisła 10 min (K.Syprzak 4 min, B.Kavaš 2 min, A.Twardo 2 min, P.Paczkowski 2 min) - AZS Czuwaj 12 min (M.Kubisztal 4 min, D.Kubisztal 4 min, D.Misiewicz 2 min, K.Błażkowski 2 min)