Koniec przygody z Pucharem Polski

Daniel Świerżewski
Daniel Świerżewski / Polskapresse
Wisła Płock przegrała na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 2:4 i pożegnała się z rozgrywkami Pucharu Polski. Choć oba zespoły dzielą dwie klasy rozgrywkowe, „nafciarze” nie położyli się przed wyżej notowanym rywalem i starali się nawiązać równorzędną walkę z „miedziowymi”.

Od samego początku przewagę wypracowali sobie goście, jednak nie potrafili udokumentować jej golem. W 29. minucie „z pomocą” przyszedł arbiter, który dopatrzył się w polu karnym Wisły zagrania ręką. Rzut karny pewnie wykorzystał Szymon Pawłowski. Dziesięć minut później było już 2:0. Po dośrodkowaniu na krótki słupek, Arkadiusz Woźniak strzałem głową pokonał Serweryna Kiełpina. Przed przerwą Wisła miała szansę na kontaktowego gola, ale Tomasz Grudzień strzelił w słupek będąc sam na sam z Michałem Gliwą.

Co nie udało się przed przerwą, udało się tuż po wznowieniu gry. W 48. minucie rzut karny wykorzystał Janusz Dziedzic i „nafciarze” mogli uwierzyć w możliwość osiągnięcia korzystnego wyniku. Niestety dość szybko wybił im to z głowy Róbert Jež. Były zawodnik Polonii Warszawa wykorzystał świetne dośrodkowanie i pewnie pokonał Kiełpina. Wisła jednak nie poddawała się i 120 sekund później było już tylko 2:3. Dziedzic dośrodkował w pole karne, a gola głową zdobył Bartłomiej Sielewski. „Nafciarze” byli bliscy wyrównania, ale swoich szans nie wykorzystali Marko Radić i Łukasz Sekulski. Wykorzystał ją za to Darvydas Šernas i w 82. minucie jasnym było, że do kolejnej rundy awansuje Zagłębie.

Wisła Płock – Zagłębie Lubin 2:4 (0:2)
0:1 Pawłowski (29. karny)
0:2 Woźniak (39.)
1:2 Dziedzic (48. karny)