Tarnobrzeg zdobyty! Skromne zwycięstwo "nafciarzy"

Daniel Świerżewski
NADWISLA24.PL - GALERIA
NADWISLA24.PL - GALERIA Piotr Morawski / nadwisla24.pl
Skromne, ale zasłużone zwycięstwo odnieśli w Tarnobrzegu piłkarze Wisły Płock. „Nafciarze” pokonali Siarkę 1:0, choć wynik powinien być wyższy. Zawiodła jednak skuteczność. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że płocczanie ponownie kończyli meczy w dziesięciu. Za pomoc i udostępnienie materiałów dziękujemy serwisom siarka-tarnobrzeg.eu i nadwisla24.pl

Pierwszą dobrą okazję Wisłą stworzyła sobie już w 5. minucie. Paweł Magdoń miał do wyboru strzelać lub podać do Marcina Krzywickiego. Zdecydował się na to drugie, ale napastnik był niestety na spalonym. Siarka odpowiedziała strzałem z 20 metrów Adriana Gębalskiego, ale strzał był zbyt lekki żeby sprawić trudności Sewerynowi Kiełpinowi. W 12. minucie Bartłomiej Sielewski zdecydował się na uderzenie tuż zza linii pola karnego. Strzał był daleki od ideały, ale okazał się być świetnym… podaniem. Do piłki dopadł Marcin Krzywicki i z bliska zapakował piłkę do siatki. Wisła starała się podwyższyć prowadzenie, jednak zawodziła skuteczność. Siarka również szukała swoich okazji, ale nie potrafiła poważnie zagrozić bramce rywali.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze. W 54. minucie Bartosz Madeja dośrodkował z rzutu rożnego. Piłka trafiła do Gębalskiego, ale ten uderzył obok bramki. Na 20 minut przed końcem drugą żółtą kartką ukarany został Marko Radić. Siarka poczuła, że ma szansę wywalczyć choćby punkt i z dużą determinacją atakowała bramkę Wisły. Na szczęście „nafciarze” wykazali się dużym doświadczeniem i spokojem nie pozwalając gospodarzom na stworzenie groźniejszej akcji. Wynik do końca nie uległ już zmianie i trzy punkty pojechały do Płocka!

Ostatnim rywalem "nafciarzy" w rundzie jesiennej będzie Garbarnia Kraków. Mecz 17 listopada o 16:00 na stadionie Wisły!

Siarka Tarnobrzeg – Wisła Płock 0:1 (0:1)
0:1 Krzywicki (12.)

Siarka: 22. Beszczyński K. – 24. Beszczyński D., 6. Hynowski, 3. Jakubiec, 17. Kuranty (60. 7. Piątkowski) – 4. Bażant (76. 16. Cichos) , 10. Stępień, 8. Madeja, 9. Wolan, 11. Janiec (86. 19. Zalewski) – 13. Gębalski

Wisła: 87. Kiełpin – 24. Nadolski, 23. Magdoń, 14. Radić, 31. Mysona – 7. Mosart (46. 15. Mitura), 4. Góralski, 5. Sielewski, 17. Janus (87. 3. Zembrowski) – 8. Adamczyk (87. 2. Mitura) – 6. Krzywicki (82. 9. Sekulski)

Żółte kartki: Bażant, Stępień, Jakubiec – Mosart, Radić
Czerwona kartka: Radić (druga żółta - 70. min.)
Sędziował: Pożarowszczyk