Wisła bez większych kłopotów pokonała Motor Lublin [ZDJĘCIA, WIDEO]

05.05.2013 Motor Lublin - Wisła Płock 0:2
05.05.2013 Motor Lublin - Wisła Płock 0:2 fot. Jakub Hereta
Piłkarze Wisły Płock pokonali na wyjeździe ekipę Motoru i zrobili kolejny krok w stronę awansu.

Mecz był raczej jednostronnym widowiskiem. Od samego początku Wisła przeważała, co szybko udało się udokumentować golami. W 16. minucie strzał Tomasza Grudnia skutecznie dobił Marcin Krzywicki, a cztery minuty później podanie strzelca pierwszego gola wykorzystał Filip Burkhardt. Do przerwy „nafciarze” powinni spokojnie prowadzić wyżej, ale zawodziła skuteczność. Nie pomagał też sędzia liniowy, który kilkukrotnie dopatrzył się, dość kontrowersyjnych, spalonych.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Wisła przeważała, a Motor starał się strzelić choćby jednego gola. Niestety zmianie nie uległa też kiepska skuteczność. Krzywicki i Łukasz Sekulski zmarnowali doskonałe sytuacje na podwyższenie prowadzenia. Wiadomo już chyba, nad czym będą pracować podopieczni Marcina Kaczmarka. W 88. minucie z boiska został wyrzucony Damian Falisiewicz, ale nie miało to większego wpływu na losy meczu.

Wisła wygrała 2:0 i wróciła na fotel lidera. W środę do Płocka przyjedzie Stal Stalowa Wola, która również broni się przed spadkiem. Trzy punkty to obowiązek!

Motor Lublin - Wisła Płock 0:2 (0:2)
0:1 Marcin Krzywicki 16. (dobitka strzału Tomasza Grudnia)
0:2 Filip Burkhardt 20. (asysta Marcin Krzywicki)
Motor: Ptak - Kosiarczyk (81. Wolski), Falisiewicz, Karwan, Bronowicki - Ciarkowski, Kursa (65. Szpak), Kayizzi (50. Klepczarek), Kądzior, Romańczuk (40. Kostrubała) - Jovanović.
Wisła: Szczpankiewicz - Nadolski, Magdoń, Radić, Mysona - Janus, Sielewski (79. Zembrowski), Góralski (90. Adamczyk), Burkhardt, Grudzień (59. Hiszpański) - Krzywicki (67. Sekulski).
Żółte kartki: Falisieiwcz (2), Krawan,Bronowicki, Kursa
Czerwone kartki: Falisiewicz (88. min. za drugą żółtą)
Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź)