Wisła wygrała w Orlen Arenie z Powenem Zabrze

źródło: Orlen Arena
Piłkarze ręczni Wisły Płock odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo. W środę „nafciarze” pokonali NMC Powen Zabrze 33:29. Początek meczu nie zapowiadał jednak łatwej przeprawy.

Pierwsze gola meczu zdobył Michał Kubisztal. Dwie kolejne bramki zdobyli jednak goście, a dokładnie Mariusz Jurasik. Paweł Paczkowski wyrównał, ale za chwilę prowadzenie zabrzanom dał Łukasz Stodtko. Taki obrazek oglądaliśmy jeszcze przez kilka minut, po czym wicemistrzowie Polski zaczęli odskakiwać rywalom. Ważnym momentem był rzut karny obroniony przez Marcina Wicharego w 11. minucie. Później przewaga bramkowa Wisły powoli rosła i w 22. minucie wynosiła już pięć goli. Pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się prowadzeniem „tylko” dwoma trafieniami i pod żadnym pozorem nie można było uznać meczu za wygrany.

Druga połowa to znów niezła gra gości, którzy najpierw doprowadzili do remisu 17:17, a później 19:19. To było jednak wszystko, na co było ich stać. Podopieczni Larsa Walthera wzięli się do pracy i mozolnie powiększali przewagę. Oscylowała ona w granicach trzech-czterech goli. Emocji dostarczali też sędziowie, którzy w ciągu dziesięciu minut aż pięć razy odsyłali zawodników na dwuminutowe kary. Na duże słowa uznania zasłużył też broniący po przerwie Marin Šego. Wisła cały czas kontrolowała przebieg wydarzeń i nie dała już sobie odebrać zwycięstwa. „Nafciarze” zwyciężyli 33:29 i w dobrych humorach przystąpią do „Świętej wojny” z Vive Kielce.

Wisła Płock - NMC Powen Zabrze 33:29 (17:15)
Wisła: M.Šego (44% 13/32, 3/4 k), M.Wichary (25% 2/10, 1/2 k) - C.Spanne, A.Wiśniewski(4), V.Ghionea(5, 3/3k), K.Syprzak, M.Toromanović(3), P.Paczkowski(6), A.Twardo, B.Kavaš, M.Kubisztal(12), N.Eklemović(3), F.Ilyés

NMC Powen: S.Kicki (32% 10/30, 0/1 k), K.Kotliński (0/2 k), A.Banisz (9% 1/11) - A.Niedośpiał(3), A.Bushkov(2, 0/2k), P.Kuchczyński(4, 1/3k), Ł.Kandora, D.Mogielnicki(3), P.Adamczak, G.Garbacz, Ł.Stodtko(5), M.Jurasik(7), W.Nat(3), R.Lasoń, K.Mokrzki(2, 1/1k)

Upomnienia: C.Spanne, A.Twardo, F.Ilyés, - D.Mogielnicki, M.Jurasik, Ł.Stodtko

Kary:**Wisła 16 min (M.Kubisztal 4 min, F.Ilyés 4 min, N.Eklemović 2 min, A.Twardo 2 min, M.Toromanović 2 min, K.Syprzak 2 min) - NMC Powen** 10 min (Ł.Kandora 4 min, G.Garbacz 2 min, P.Kuchczyński 2 min, D.Mogielnicki 2 min)