MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock: "nafciarze" tracą punkty [ZDJĘCIA]

Mecz MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock zakończył się sporą niespodzianką, bo za taką należy uznać remis 21:21. Wicemistrzowie Polski pojechali na mecz poważnie osłabieni i gospodarze to wykorzystali. Przyzwyczajeni do wygranych na krajowym podwórku kibice Wisły musieli przełknąć gorzką pigułkę.

Od początku meczu MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock swój styl gry narzucili gospodarze. W 9. minucie prowadzili 4:1, a podopieczni Manolo Cadenasa mieli problem ze stwarzaniem sobie dogodnych sytuacji i strzelaniem goli. Zawodnicy Krzysztofa Kotwickiego powiększyli przewagę do stanu 9:4, a Orlen Wisła... straciła zawodnika. Adam Wiśniewski, po starciu z Tomaszem Klingierem, musiał zejść z boiska i już nie wrócił do gry. Wicemistrzowie Polski podgonili nieco wynik (7:9), ale końcówka pierwszej połowy należała do MMTS. Po 30 minutach "nafciarze" przegrywali 9:15.

MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 21:21

Cokolwiek w szatni powiedział swoim podopiecznym trener Cadenas, podziałało doskonale. Po 10 minutach gry Wisła podgoniła rywali na dwa punkty (13:15). Duża w tym zasługa... Marina Šego. Bramkarz płockiej ekipy na początku drugiej połowy nie puścił ani jednego gola. Niestety, jeśli nie wykorzystuje się gry w przewadze, ciężko myśleć o korzystnym wyniku, a tak było w przypadku płocczan. Jeszcze w 50. minucie Orlen Wisła doskoczyła do przeciwnika na jeden punkt (18:19), a w pewnym momencie na tablicy wyników pokazał się remis 20:20. W 58.minucie do bramki MMTS trafił Bostjan Kavaš i "nafciarze" po raz pierwszy objęli w tym meczu prowadzenie. Gospodarzom udało się doprowadzić jednak do remisu, byli bliscy nawet przechylenia szali na swoją korzyć. Remis w meczu MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock to zdecydowanie niemiła niespodzianka i strata punktów, która może drogo kosztować.

MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 21:21 (15:9)
MMTS: Szczecina, Kiepulski – Jędrzejewski, Genda 1, Peret 2, Sadowski 5, Klinger 5, Szczepański 1, Rosiak 2, Nogowski 1, Seroka, Łangowski, Daszek 4
Kary: 10 min.
Orlen Wisła: Sego, Wichary – Wiśniewski, Zrnić 2, Nikcević 2, Kwiatkowski, Toromanović 3, Nenadić 10, Kavas 2, Eklemović, Milas, Kević 2.
Kary: 6 min.
Sędziowie: A. Rajkiewicz, J.Tarczykowski (Szczecin)