Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze: wygrana przed Ligą Mistrzów [ZDJĘCIA]

Orlen Wisła Płock pokonała Górnika Zabrze i może szykować się już do meczu Ligi Mistrzów fot. Joanna Kołodziejska
Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze zakończył się kolejnym zwycięstwem wicemistrzów Polski. Zabrzanie byli trudniejszym rywalem niż Gwardia Opole, ale i tak przez cały mecz płocczanie kontrolowali przebieg wydarzeń. Wygrana przed Ligą Mistrzów na pewno doda "nafciarzom" pewności siebie.

Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze

Goście w tym meczu prowadzili tylko raz. Po pięciu minutach wynik na tablicy świetlnej brzmiał 3:2 dla Górnika. Później jednak wszystko wróciło do normy i podopieczni Manolo Cadenasa powoli budowali swoją przewagę. Na największe słowa uznania zasłużył w pierwszych minutach Marin Šego, który kilkukrotnie ratował zespół po błędach obrony. Po 16 minutach Wisła prowadziła 11:7. Zabrzanie próbowali zmniejszyć tę różnicę, ale nie udwało im się to na długo. Ostaecznie pierwsza połowa meczu Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 16:11.

Drugą część meczu dobrze rozpoczął... Šego, który cztery razy świetnie interweniował. W ataku Wisła była bardzo niedokładana co sprawiało, że losy meczu cały czas były otwarte. Wreszcie wicemistrzowie Polski nieco się przebudzili i zaczęli trafiać z większą regularnością. Emocji było coraz mniej, minty mijały i nie zanosiło się na to, żeby Górnikowi miało się udać uzyskać w Płocku korzystny wynik. "Nafciarze" wygrali 30:22 i w dobrych humorach przystąpią w niedzielę do rozgrywek Ligi Mistrzów. Pierwszym rywalem będzie THW Kiel.

Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze 30:22 (16:11)
Orlen Wisła: M.Šego (44% 15/31, 0/3 k), A.Morawski (63% 4/7, 1/1 k) - V.Ghionea(7, 2/2k), Z.Kwiatkowski, M.Toromanović(6), N.Eklemović(1), P.Paczkowski(1), M.Lijewski(1), M.Jurkiewicz(6), M.Piechowski, P.Nenadić(4), I.Milas(4)

Górnik Zabrze: M.Kornecki (31% 5/16, 0/0 k), A.Banisz (33% 5/14, 0/1 k), S.Suchowicz (10% 1/9, 0/1 k) - P.Kuchczyński(3, 2/2k), A.Niedośpiał(3), B.Tomczak(1), A.Bushkov(1, 1/2k), T.Piątek, D.Mogielnicki(3), A.Twardo(3), R.Orzechowski, M.Jurasik(4), M.Kubisztal(1), Ł.Stodtko(1), W.Nat(2)

Upomnienia: V.Ghionea, M.Lijewski - D.Mogielnicki, R.Orzechowski, M.Kubisztal
Kary: Orlen Wisła 8 min (Z.Kwiatkowski 2 min, V.Ghionea 2 min, M.Piechowski 2 min, I.Milas 2 min) - Górnik Zabrze 12 min (A.Niedośpiał 4 min, R.Orzechowski 2 min, Ł.Stodtko 2 min, P.Kuchczyński 2 min, A.Twardo 2 min)