Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piotrkowianin Piotrków - Orlen Wisła Płock: niespodzianki nie było

W meczu Piotrkowianin Piotrków - Orlen Wisła Płock niespodzianki nie było
W meczu Piotrkowianin Piotrków - Orlen Wisła Płock niespodzianki nie było źródło: mks-piotrkowianin.pl
Nie było niespodzianki w meczu Piotrkowianin Piotrków - Orlen Wisła Płock. Wicemistrzowie Polski wygrlai 35:28, ale można było odnieść wrażenie, że "nafciarze" myślami są już przy kolejnym meczu Ligi Mistrzów.

Piotrkowianin Piotrków - Orlen Wisła Płock: koniec przyjaznej atmosfery

Dotychczas mecze obu drużyn przebiegały w przyjaznej atmosferze. Zmieniło się to w poprzednim sezonie, kiedy Piotrkowianin Piotrków "wywalczył" dwa punkty nie wychodząc nawet na boisko. Przyjęcie walkowera sprawiło, że drużyna nie cieszy się w Płocku szacunkiem. Śmiało można chyba powiedzieć, że obok meczów z Vive, rywalizacja z Piotrkowianinem będzie najbardziej elektryzującym wydarzeniem sezonu.

Piotrkowianin Piotrków - Orlen Wisła Płock: dobry początek gospodarzy
Niespodziewanie pierwsze minuty meczu Piotrkowianin Piotrków - Orlen Wisła Płock należały do gospodarzy. Po sześciu minutach tablica pokazywała wynik 5:2. Na podopiecznych Manolo Cadenasa podziałało to bardzo mobilizująco. Wicemistrzowie Polski zaaplikowali rywalom pięć goli i po kolejnych kilku minutach to Wisła prowadziła 7:5. To uśpiło nieco płocką defensywę i Piotrkowianin znów był o jedną bramkę lepszy. Cadenas wziął czas, odpowiednio zmotywował swoich zawodników i na przerwę Wisła schodziła wygrywając 20:16.

Piotrkowianin Piotrków - Orlen Wisła Płock: na spokojnie dowieźć prowadzenie
W drugiej części meczu Piotrkowianin Piotrków - Orlen Wisła Płock goście nie forsowali za bardzo tempa. Widać było, że oszczędzają nieco siły na zbliżające się spotkanie w Lidze Mistrzów. Rywale starali się to wykorzystać goniąc wynik. Sił starczyło jednak tylko na pierwszy kwadrans. Potem zawodnicy z Piotrkowa zaczęli nieco opadać z sił, a wicemistrzowie Polski spokojnie utrzymywali kilkubramkową przewagę. Ostatecznie mecz Piotrkowianin Piotrków - Orlen Wisła Płock zakończył się wynikiem 28:35.

Piotrkowianin Piotrków - Orlen Wisła Płock 28:35 (16:20)
Piotrkowianin: Ner, Wnuk, Procho - Głowacki, Mróz 1, Daćko 4, Tórz 4, Woynowski, Trojanowski 4, Różański 2, Swat 2, Iskra, Pilitowski 4, Pożarek 1, Pacześny 4/3, Wasilewski 2.
Kary: 4 min (Pilitowski, Iskra)
Orlen Wisła: Sego, Wichary, Morawski - Kwiatkowski, Nenadić 6/2, Kavaś, Ghionea 5/3, Jurkiewicz 7, Toromanović 7, Lijewski 2, Paczkowski 2, Eklemović 2, Milas 4.
Kary: 8 min (Milas x2, Eklemović, Nenadić)
Sędziowali: Damian Demczuk, Tomasz Rosik (Lubin).