Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarki z Pabianic pokazały płocczankom miejsce w szeregu

Daniel Świerżewski
Nie udało się. Koszykarki MON-POLu przegrały w środę z PTK Pabianice i prawdopodobnie odpadły z Pucharu Polski. Przed meczem można było mieć pewne nadzieje na korzystny wynik, ponieważ rywalki przegrały wszystkie dotychczasowe mecze w ekstraklasie. Różnica klas była jednak widoczna gołym okiem.

Jeszcze przed meczem doszło do pewnej niespodzianki. Otóż wśród koszykarek MON-POLu widoczna była nowa twarz. Nową zawodniczką okazała się być 20-letnia Aldona Morawiec. Skrzydłowa występowała ostatnio w ROW Rybnik. Drużna z powodów kłopotów finansowych wycofała się z rozgrywek koszykarskiej ekstraklasy. Morawiec trenuje z płockim zespołem od niedawna, ale trenerzy dali jej szansę i zawodniczka mogła zaprezentować się na parkiecie.

Duet Ireneusz Jasiński i Michał Mrówczyński, oprócz Morawiec, postawili też na Iwonę Szarzyńską, Sylwię Janas, Monikę Maj i Aleksandrę Krysztofik. Niestety mecz z wysokiego „c” zaczęły zawodniczki z Pabianic. Po dwóch minutach prowadziły już 10:0 i jasnym było, że o ewentualne zwycięstwo będzie tego dnia bardzo ciężko. Pierwsze punkty dla płocczanek zdobyła Morawiec, która ostatecznie zakończyła spotkanie z 10 „oczkami” na koncie. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 28:10 dla PTK. Przyjezdne były lepsze w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, co było bardzo widoczne.

Druga kwarta to nieco lepsza gra MON-POLu. Nasze zawodniczki częściej trafiały do kosza, ale rywalki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i nie tylko utrzymywały gospodynie na bezpieczny dystans, ale także powiększały swoją przewagę. Nie bez znaczenia było też to, że na boisku pojawiły się młode zawodniczki MON-POLu, która w meczach ligowych dostają niewiele szans na pokazanie swoich umiejętności. Niestety na tle bardziej doświadczonych dziewczyn, nie mogły ona za bardzo rozwinąć skrzydeł. Kwarta zakończyła się wynikiem 20:14 i PTK prowadził już 48:24.
Trzecia kwarta nie przyniosła niestety niczego nowego. Płocczanki znów miały problemy z oddawaniem celnych rzutów. Takich kłopotów nie miały przyjezdne, które siały popłoch w defensywie MON-POLu. Po pół godzinie gry wynik 73:36 nie pozostawiał wątpliwości, kto tego dnia jest lepszy.

Ostatnia kwarta była już tylko formalnością o walką o jak najniższą porażkę. Jasiński i Mrówczyński desygnowali do gry rezerwowe Patrycję Iwan, Karolinę Skiejkę, Agatę Trzewikowską oraz Aleksandrę Gruchot. Kwarta zakończyła się wynikiem 20:10 dla ekipy z Pabianic, a cały mecz pogromem 93:46.

Niewykluczone jednak, że zawodniczki MON-POLu zagrają w 1/8 finału. Nic jednak nie zależy już od nich. Trzy drużyny, które przegrały swoje mecze dostaną się do kolejnej fazy na drodze losowania jako „lucky loser”.

MON-POL Płock – PTK Pabianice 46:93 (10:28, 14:20, 12:25, 10:20)

MON-POL Płock: Iwona Szarzyńska 15, Aldona Morawiec 10, Monika Maj 9, Aleksandra Gruchot 4, Sylwia Janas 3, Aleksandra Krzysztofik 3, Karolina Sikorska 2, Patrycja Iwan, Agata Trzewikowska, Karolina Wilamowska, Karolina Skiejka, Joanna Piechocka

PTK Pabianice: Dorota Sobczyk 17, Joanna Rozwandowicz 16, Renata Piestrzyńska 14, Joanna Bogacka 9, Agata Gajda 8, Anna Krajewska 8, Marta Błaszczyk 8, Angelika Kowalska 7, Joanna Szałecka 4, Justyna Okulska 2

Sędziowie: Michał Sosin, Tomasz Szczurewski
Komisarz: Przemysław Lipka